کابینت کلاسیک لوکس با رنگ خاکستری مات
26
مه

آیا کابینت آشپزخانه ایرانی می تواند به اندازه کابینت خارجی لوکس و مدرن باشد؟

هنگام انتخاب کابینت آشپزخانه ایرانی برای خانه خود ، انواع مدل موجود و کیفیت ساخت متفاوت را در نظر بگیرید. اگر شما کابینت آشپزخانه ایرانی را برای خرید مد نظر دارید باید دارای چند ویژگی خاص باشند که با نمونه خارجی آن برابر باشد. ویژگی های زیر مشخصات کابینت آشپزخانه خوب و با کیفیت است که باید شما آن را در نظر بگیرید که با نمونه خارجی آن تقریبا برابر شود و با کیفیت باشد، که هم قیمت مناسب دارد و هم کیفیت آن خوب است.

هنگام خرید کابینت آشپزخانه ایرانی، می توانید دو نوع قاب کابینت را مشاهده کنید: صورت قاب دار و فریم (جعبه).  در گذشته ، بیشتر کابینت ها با رویکرد چهره ای ساخته می شدند اما طرح های جدیدتر خود را به سمت روش های ساده تر فریم ورکی سوق می دادند.  در حال حاضر هر دو سبک و طراحی عالی می دهند.  طراحی کابینت های بورس ، نیمه سفارشی و سفارشی در ساخت و سازهای قاب و بدون قاب نیز موجود است.

شما می توانید برای دیدن نمونه کارهای کابینت آشپزخانه ایرانی با کیفیت از نمونه ها دیدن کنید.

کابینت کلاسیک لوکس با رنگ خاکستری مات

درجه کیفیت کابینت

کابینت ها بر اساس کیفیت ساخت و ساز به سه درجه تقسیم می شوند: آماده برای مونتاژ (RTA) ، نیمه سفارشی و سفارشی.  درمورد میزان پولی که در کابینت سرمایه گذاری می شود تصمیم بگیرید و سپس در بودجه خود خطوط و گزینه های کابینت را مرور کنید.  قیمت کابینت ایرانی با پای خطی اندازه گیری می شود.  هزینه های نصب نیز به آن اضافه می شود اما غالباً جداگانه نقل می شود.  صرف نظر از خرید کابینت های نیمه سفارشی یا سفارشی ، به دنبال ساخت کابینت ایرانی با MDFبگردید. کابینت ایرانی با  قیمت مناسب ساخته شده نیز می تواند دیدنی و جذاب به نظر برسد و برای بسیاری از برنامه ها مناسب باشد.

آماده به مونتاژ (RTA)

این کابینت ها که به راحتی در دسترس و با توجه به هزینه شما ساخته می شوند، جعبه ای از فروشگاه های زنجیره ای خانگی خریداری می شوند.  انتخاب از نظر سبک ، اندازه باریک است و به مونتاژ نیاز دارند. اگر در زمینه انجام پروژه های بهسازی در منزل خود مهارت دارید ، می توانید مبلغ قابل توجهی را در کابینت RTA پس انداز کنید. اگر قصد خرید کابینت ایرانی RTA را دارید، حتماً در ساخت و نصب کابینت کاملاً آگاهی داشته باشید، که حتی برای یک متخصص ماهر نیز می تواند مشکل باشد.

کابینت ام دی اف نیمه سفارشی

با انتخاب گسترده تر در هر دو سبک و مواد، کابینت های ام دی اف نیمه سفارشی به طور کلی از نظر نقطه قیمت گزینه میان رده را مشخص می کنند و کیفیت متوسط یک مدل خارجی را می تواند داشته باشد، کابینت نیمه کاره اجازه می دهد تا برخی از مشخصات اندازه را داشته باشد و معمولاً ساخت کابینت با کیفیت بهتر را برای مشتری بهتر می کند.

 “این کابینت های مخصوص سفارش و در اندازه های خاصی استاندارد هستند اما می توانند برای کارایی بهتر آن تغییر کنند.”  کابینت های نیمه سفارشی با انتخاب گسترده ای از سبک ها، راه حل های ذخیره سازی و لوازم جانبی تزئینی ، دارای نمای شخصی در یک قیمت مناسب می باشد. کابینت های نیمه سفارشی مجهز به درب های سفارشی و سبک ها ، مواد و لوازم برجسته انتخاب شده اند. قیمت کابینت های نیمه سفارشی معمولاً شامل نصب است و با نمونه های خارجی نیز برابری می کند.

کابینت آشپزخانه ایرانی

قاب / جعبه

در ساخت و سازهای بدون قاب، هیچ قاب اضافه دیگری وجود ندارد و درهای کابینت مستقیماً به طرفین جعبه کابینت متصل می شوند. درها به طور معمول کل حفره و جعبه را می پوشانند، که به آن روکش کامل گفته می شود. از آنجا که به یک قاب نیاز ندارند، کابینت های بدون قاب دسترسی کامل دارند و امکان استفاده حداکثری از فضا را دارند.  کابینت و کشوها کمی بزرگتر از آن است که با قاب ساخته شده است. بیشتر کابینت های فریم ساخته شده از محصولات چوبی ساخته شده ، مانند تخته سه لا، تخته خرده چوب ساختاری یا MDF است و با لمینت یا روکش چوبی لبه دار ساخته می شود.

خرید کابینت با مقدار بودجه شما

اگر به دنبال جذابیت در دنیای قدیمی هستید و یا به دنبال یک کابینت ایرانی سنتی هستید ، با کابینت های کشویی و درهای ساخته شده از چوب MDF بروید. در صورت انتخاب طرح شفاف یا کابینت های قاب دار ظاهری کلاسیک را که با مدل مدرن تر آن نظیر ندارد.  به دلیل روش های ساده تر ساخت ، کابینت های بدون قاب کار کمتری می برد، بنابراین ، کابینت های قاب داراغلب اقتصادی تر هستند، اگرچه این به سبک و متریال انتخابی نیز بستگی دارد. با وجود سبک های زیادی که اکنون در ساخت و سازهای بدون قاب وجود دارد، به احتمال زیاد شما می توانید با کاهش قیمت به هر نوع مدل مطلوب برسید.

پوشش کامل

کابینت با روکش کامل تمام قاب را در ساخت و جعبه کابینت را در طرح های فریم مخفی می کند.  این سبک از جلو، نمایی از در کشوها را نشان می دهد و در نتیجه ظاهری بدون ایراد ایجاد می شود.  با وجود بسیاری از سبک های درب کابینت دیگر، کابینت ایرانی ممکن است براساس درب انتخابی مدرن یا سنتی به نظر برسند.

 پوشش جزئی

در ساخت با روکش جزئی ، بخشی از جعبه کابینت یا قاب تا حدی در معرض دید قرار می گیرد. در ساخت و سازهای صورت یک درب روکش و نیم کشویی نیم اینچی ، دو اینچ از قاب کابینت را در معرض بین کشوها و درب قرار می دهد.  نمای چهارم اینچی در ساخت و ساز با روکش ، اندکی کمتر از قاب را نشان می دهد.