کابینت آشپزخانه فلزی
22
ژوئن

کابینت آشپزخانه فلزی، مزایا و مضرات کابینت های استیل ضد زنگ

کابینت آشپزخانه فلزی معمولاً برای آشپزخانه های بزرگترمناسب هستند و با وجود این که در بسیاری از آشپزخانه منازل آنها را نمی بینیم، اما موقعیت خاصی دارند و کمتر از آن استفاده می شوند. معمولاً این نوع کابین آشپزخانه فلزی از جنس استیل هستند، زیرا مزایای بسیاری دارند. به چند دلیل به ندرت مس یا فلز دیگر را مشاهده می کنید، فولاد ضد زنگ اغلب برای ساخت میز ها دیده می شود.

در این مقاله از سایت شهاب فیت به معرفی برخی از مزایا و معایب کابینت فلزی می پردازیم

استفاده از کابینت فلزی در آشپزخانه

امروزه از کابینت های آشپزخانه فلزی نه تنها در آشپزخانه های حرفه ای استفاده می شود بلکه در خانه های شخصی می بینیم و آنها بسیار جذاب و زیبا به نظر می رسند. استفاده از فلز به عنوان ماده اصلی کابینت در آشپزخانه به زیبایی آشپزخانه کمک زیادی می کند.

زیرا چنین تصمیمی یک روند مدرن است که به پیشرفت خود ادامه می دهد. از طرف دیگر، بسیاری از افراد فکر می کنند که یک آشپزخانه از جنس استیل شیک نیست. با این حال، این مشکل به راحتی حل می شود زیرا فولاد ضد زنگ می تواند با موفقیت در ترکیب با عناصر چوبی قرار بگیرد که باعث می شود کابینت فلزی بهتر و زیباتر شود درست مانند هر ماده دیگر، فولاد ضدزنگ مزایا و معایبی دارد.  در صورت انتخاب کابینت آشپزخانه فلزی، مزایای آن چیست؟

کابینت آشپزخانه فلزی

مزایای استفاده از کابینت آشپزخانه فلزی

در وهله اول، جنس استیل از ماندگاری بالایی برخوردار است زیرا ماده ای با دوام و غیر سمی است و برای محیط زیست  زیاد آور نیست، زیرا فولاد قابل بازیافت است. روشهای نوین فلزکاری بدان معنی است که می توان از فولاد ضدزنگ برش ، جوش، قالب سازی و فرآوری و همچنین فولادهای سنتی و سایر مواد استفاده کرد.

 مقاومت بالا در برابر خوردگی یکی دیگر از مزایای مهم است ، خصوصاً وقتی در مورد کابینت های آشپزخانه صحبت می کنیم.  آماده سازی غذا با استفاده از اسیدها مقدار زیادی آب را در خود جای می دهد و شما نگران نخواهید بود که یک چاشنی آب یا قطره آب لیمو به سطح کابینت های شما آسیب برساند.

مزیت دیگر کابینت آشپزخانه فلزی، ضد زنگ بودن آن و مقاومت در برابر تغییر دما است علاوه بر این، آن را به عنوان بهداشتی ترین سطح برای پخت و پز مواد غذایی می شناسند. فلز منافذ ندارد که چربی یا گرد و غبار داخل درز یا منافذ آن نفوذ کند، ترک نمی خورد و در برابر رطوبت نیز مقاوم است. به همین دلیل کابینت آشپزخانه استیل اولین انتخاب برای آشپزخانه های عمومی، بیمارستان ها و…است.

ظاهر کابینت آشپزخانه استیل

ظاهر زیبای کابینت های استیل ضد زنگ به شکلی عالی در فضای داخلی تاثیر دارد و باعث ایجاد درخشش و ظاهری جذاب می شود. می توان آن را با مواد مختلف ترکیب کرد و در فضای داخلی سبک های مختلف قابل استفاده است.  بهترین ترکیب فلز با شیشه، چوب طبیعی (یا روکش)، سنگ، چرم، سطوح رنگ شده و…است.

معایب کابینه فلزی

اشکال اصلی فولاد ضد زنگ این است که در صورت برخورد با جسم سنگین ، مستعد خراش است. با این حال، این نگرانی زمانی وجود دارد که قصد دارید از آن به عنوان یک کانتر استفاده کنید.  بعید نیست کسی از اشیاء تیز روی نمای کابینت استفاده کند.

 نقطه ضعف دیگر، برچسب قیمت بالای این کابینت است و نوع فلزی ساخته شده از فلز ضد زنگ گران تر از کابینت ساخته شده از مواد جایگزین هستند.  البته، شما می توانید چوب و فلز را با هم ترکیب کنید و فقط کابینت های پایینی از جنس استیل یا فقط یک یا دو کابینت در اطراف اجاق گاز داشته باشید.

کابینت آشپزخانه فلزی

طراحی و دکوراسیون کابینت در منزل

کابینت آشپزخانه فلزی در بسیاری از سبک های طراحی قابل استفاده است. برای طراحی های سنتی تر می توانید از ترکیب فلز و چوب استفاده کنید که ظاهری جالب و جذاب به منزل شما می بخشد. می توانید کابینت های بالایی را از جنس چوب انتخاب کنید و آنها را با استیل ضد زنگ در قسمت های پایین کابینت ترکیب کنید. به این ترتیب فضای داخلی نه تنها بسیار شیک به نظر می رسد بلکه از دوام بیشتری نیز برخوردار است. گزینه دیگر انتخاب کابینت های فلزی برای ردیف بالایی کابینت و درهای شیشه ای، ایده ای عالی خواهد بود و باعث شیک بودن بیشتر می شود.

فضای داخلی آشپزخانه های اولترامدرن از سطوح فلزی براق و کابینت های فلزی به همراه سینک های استیل ضدزنگ و سایر وسایل آشپزخانه بهره می برد.  بله ، بعضی افراد آنها را سرد و ناراحت کننده می دانند ، اما وقتی عاقلانه مورد استفاده قرار بگیرند و با مواد تکمیل کننده مکمل مناسب ترکیب شوند ، کابینت آشپزخانه فلزی می تواند هر آشپزخانه مورخ را به یک فضای مدرن تبدیل کند.  در هنگام ایجاد فضای داخلی شیک و کاربردی ، چنین طراحی هایی برای هر دو آشپزخانه کوچک و همچنین برای فضای زندگی با برنامه باز مناسب است.