نحوه محاسبه هزینه
20
ژوئن

نکاتی برای نحوه محاسبه هزینه های کابینت آشپزخانه منزل شما

کابینت یکی از ویژگی های تعیین کننده یک آشپزخانه است، بنابراین نحوه محاسبه هزینه و همینطور انتخاب واحدهایی که متناسب با سبک شما باشد بخش مهمی از روند بازسازی و محاسبه هزینه آن است.  با این حال، نصب کابینت های جدید می تواند گران شود، و قیمت کابینت با توجه به مواد ، طراحی و تولید کننده بسیار متفاوت است.

کل بازسازی آشپزخانه شما نباید بیش از 15 درصد از ارزش فعلی خانه شما باشد و کابینت ها نیز باید حدود 48 درصد از بودجه آشپزخانه شما باشند ، بنابراین وقتی برنامه ریزی می کنید که چقدر هزینه کنید باید این نکته را در نظر بگیرید.

این که آیا شما به دنبال تغییر آشپزخانه خود هستید احتمالاً یکی از نگرانی های اصلی بودجه شما خواهد بود، بنابراین باید قیمت کابینت آشپزخانه معمول را بررسی کرده و در مورد گزینه های موجود تصمیم بگیرید.

مرحله اول

 عرض و ارتفاع هر بخش از دیوار را که می خواهید با کابینت بپوشانید ، اندازه بگیرید.  اگر قصد نصب یک کابینت جدید را دارید ، عرض و ارتفاع کابینت را با برنامه ریزی اندازه گیری کنید.  اندازه گیری های خود را در اینچ انجام دهید.

مرحله دوم

 از تولید کننده کابینت یا خرده فروشانی که با آنها سر و کار دارید، بخواهید نسخه ای از نمودار قیمت کابینت ها را به شما بدهند و گزینه های موجود برای مواد کابینت، رو به رو شدن با سبک ها ، پایان کار و مارک های موجود توجه کنید.  چندین محصول را که دوست دارید در طیف وسیعی از قیمت ها انتخاب کنید.

 مرحله سوم

اندازه کف کابینت ها را به متر مربع که می خواهید با توجه به قیمت هر یک از محصولاتی که انتخاب کرده اید نصب کنید ، ضرب و حساب کنید. این هزینه تقریبی را برای هر نوع کابینت به شما می دهد. محصولی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد و به شما پول بیشتری برای نصب می دهد.

مرحله چهارم

 در مورد هزینه نصب کابینت با فروشنده خرده فروشی کابینت یا یک پیمانکار صحبت کنید. خرده‌فروش یا پیمانکار باید براساس متر مربع و نوع کابینت بتواند تخمینی به شما بدهد.  این تخمین را به هزینه خود کابینت ها اضافه کنید.

محاسبه هزینه

راه های متفاوت برای صرفه جویی در پول بازسازی آشپزخانه شما

اولین مورد در مورد قیمت گذاری کابینت آشپزخانه نوع ساخت کابینت است. دو نوع اصلی وجود دارد: کابینت نیمه سفارشی و کابینت های سفارشی.

کابینت ها به طور کامل از زمان پیش ساخته و به فروشگاه ها فروخته می شوند. کابینت ها معمولاً در همان روز یا طی چند روز می توانند به خانه های مردم برای نصب آماده شوند. کابینت های نیمه سفارشی امکان سفارشی سازی کمی بیشتر توسط خریدار را فراهم می آورد و معمولاً بسته به تعداد سفارشی سازی درخواستی، زمان ساخت طولانی تری نیز نیاز دارد.  کابینت های سفارشی برای دستیابی به مشخصات دقیق خریدار ساخته می شوند و زمان بندی آنها بستگی به دامنه کار و برنامه کابینت ساز دارد.

انتخاب کابینت آشپزخانه

کابینت قلب آشپزخانه را تشکیل می دهد. کابینت های پایه بیشترین توجه را به خود جلب می کنند، در حالی که کابینت های دیواری آویزان برای ویژگی های زیبایی شناسی ،پنجره ها، پرده های پشت پرده چشمگیر – برای ایجاد جو و جذابیت اتاق نشیمن در آشپزخانه قربانی می شوند.

ملاک قیمت گذاری کابینت آشپزخانه های منزل شک هایی را به وجود آورده و بسیاری از کسانی که می خواهند کابینت های منزلشان را تعویض کنند نمی دانند قیمت واقعی کابینت چگونه حساب می شود. اعلام قیمت کابینت چوبی، کابینت آشپزخانه هایگلاس، کابینت فلزی، قیمت کابینت ام دی اف هم نیز همواره یکسان نیست.

عوامل متعددی در تعیین قیمت کابینت های آشپزخانه نقش دارند که موجب افزایش و حتی کاهش قیمت هر متراز کابینت می شوند. با راهنمایی که در این مطلب برای شما آماده شده است می توانید با آگاهی از نحوه محاسبه کابینت آشپزخانه دکوراسیون خانه خود را تغییر داده و طرح کابینت دلخواه خود را با قیمت ایده آل سفارش دهید.

قیمت کابینت آشپزخانه متری چقدر است؟

شاید بهتر باشد بپرسیم قیمت پایه کابینت آشپزخانه چقدر است؟ در دکوراسیون منزل همیشه قیمت کابینت آشپزخانه به صورت متری حساب می شود، این نوع محاسبه برای تهیه ماده اولیه برای ساخت کابینت است. برای مثال قیمت کابینت ام دی اف و یا چوبی در هر متر با قیمت کابینت فلزی متفاوت است.

قیمت کابینت با جنس ام دی اف و هایگلاس در هر متر تفاوت دارد. قبل از سفارش ساخت بهتر است نگاهی به قیمت پایه ساخت کابینت داشته باشید.

نحوه محاسبه هزینه

نحوه محاسبه کابینت های آشپزخانه خارج از استاندارد

کابینت های ایستاده که معمولا بعنوان سوپر مارکت، کمد، جای فر و مایکروفر استفاده می شوند به دلیل اینکه ابعاد آن ها تغییر می کند طبق جدول زیر شامل ضریب 3 می شوند یعنی اگر طول آن 60 سانتی متر باشد و ارتفاع کابینت 240 سانتی متر باشد با ضریب 3 محاسبه می شود.

سانتی متر     180=3×60

اگر عمق یونیت ها زیر 55 سانتی متر باشد به عنوان کابینت دیواری محاسبه می شود و طبق جدول دیواری محاسبه می شود و اگر عمق آن بیشتر از 55 سانتی متر باشد طبق جدول زمینی محاسبه می شود.

روش محاسبه آسان است در جدول طول کار مهم نیست شما بایست عمق و ارتفاع یونیت خود را داشته باشید و طبق جدول ضریب محاسبه را بدست آورید.

وظایف مجری طبق دستورالعمل اتحادیه

    مجری موظف است به ازای هر واحد آشپزخانه سه عدد کشو بدون دریافت اضافه بها نصب نماید.

    مجری موظف است تمامی کابینت ها را با دستگیره تا سقف یک درصد مبلغ هر متر کابینت تحویل نماید.

    مجری موظف است تمامی کابینت ها را با لولاهای معمولی تحویل مشتری نماید. ( لازم به ذکر است مجموعه کویر روی تمام کابینت ها از لولای آرام بند استفاده می نماید.)

    مجری موظف است برای روی کابینت های آشپزخانه زمینی از صفحه استاندارد 3 سانت شرکتی (غیر دست ساز) استفاده نماید.

مثال :

برای نمونه یک پلان را محاسبه می کنیم تا بتوانید با نحوه محاسبه قیمت کابینت بیشتر آشنا شوید. پلان زیر همان نقشه سه بعدی بالاست که بر روی آن توضیح داده بودیم. در این آشپزخانه ما یک یخچال داریم یک عدد کمد ایستاده که در آن مایکروفر قرار داده شده تعدادی کابینت زمینی، گاز رومیزی، کابینت کنجی، ماشین ظرفشویی و لباسشویی، به همراه سینک ظرفشویی.

منبع: ehow.com