کابینت شیشه ای
22
ژوئن

تاثیر خرید کابینت شیشه ای در دکوراسیون آشپزخانه منزل

دکوراسیون داخلی مثل کابینت شیشه ای آشپزخانه به چند دلیل مناسب است. یکی از مهم ترین دلایل منحصربه فردی اینگونه کابینت ها در بزرگ تر نشان دادن فضای آشپزخانه است که در خانه های کوچک مزیت بزرگی محسوب می شود. کار با کابینت شیشه ای در آشپزخانه کمی سخت است.

به همین دلیل بسیاری از مشتریان کابینت های شیشه ای زیاد باب میلشان نیست، ممکن است از نوع دکوراسیونی که با آشپزخانه های شیشه ای همراهی می شود خوشتان نیاید در حالی که همین سبک بهترین ظاهر را به آشپزخانه خواهد داد.

اما نکته مثبت اینجاست که کابینت های شیشه ای تنوع تقریبا زیادی داشته و انعطاف پذیرند، از مدل های شفاف گرفته تا مدل های مات و تماما کدر، برای هر سلیقه و نیازی حتما مدلی پیدا خواهد شد.

مدل کابینت شیشه ای با طرح های زیبا و لوکس

کابینت های شیشه ای دارای مدل های زیبا و متنوعی هستند و شما می توانید با نصب این کابینت ها در آشپزخانه خود زیباترین وسایل آشپزخانه تان را به نمایش بگذارید.

این مدل کابینت ها برای آشپزخانه های کوچک ایده آل و مناسب هستند و می توانند فضای آشپزخانه های کوچک و کم نور را به فضایی بزرگ و دلباز تبدیل کنند. از انواع شیشه های کدر و اوپاک و شفاف در ساخت کابینت های شیشه ای استفاده می شود و این شیشه ها در انواع طرح های ساده و شکل دار روی در کابینت ها نصب می شوند و به طرح و مدل کابینت جلوه زیبا و خاص می بخشند.

کابینت شیشه ای مات

همانطور که می دانید شیشه های شفاف همه چیز پشت خود را نشان می دهند، بنابراین اگر قرار است از چنین کابینت هایی استفاده کنید، فضای کابینت آشپزخانه تان باید همیشه مرتب و منظم دیده شود. اگر حوصله مرتب کردن وسایل را ندارید و از طرفی از کابینت های شیشه ای خوشتان می آید در اینصورت بهترین انتخاب شیشه های مات هستند.

این شیشه ها بوسیله شن و ماسه باد خورده اند و ظاهری مات و یخ زده دارند. توجه داشته باشید که شیشه های مات با شیشه های کدر فرق دارند. شکل و شمایل وسایل از پشت شیشه های مات مشخص است اما جزئیات کوچک دیده نمی شوند. بنابراین اگر کابینت تان بهم ریخته باشد، بقیه افراد متوجه این موضوع خواهند شد.

کابینت شیشه ای شفاف

مدل کابینت شیشه ایی مات برای آشپزخانه مدرن و مینیمال خیلی مناسب هستند، در حالی که کابینت های شیشه ای شفاف و ساده برای آشپزخانه های کلاسیک و سنتی. شیشه مات می تواند طرح های متنوعی روی خود داشته باشد، مثلا قلم کاری شود یا نوشته ای برویش داشته باشد در صورتی که شیشه صاف اینگونه نیست. بنابراین از لحاظ تنوع، مدل های شیشه ای مات برتری قابل ملاحضه ای دارند. برای زیبایی بیشتر می توانید از ترکیب کابینت های درب دار بسته با کابینت شیشه ای استفاده کنید. به سادگی وسایل معمولی و نازیبای خود را در آنها قرار داده و وسایل شیشه ای و دکوری را در کابینت های شیشه ای قرار بدهید.

کابینت شیشه ای در دکوراسیون آشپزخانه

یک ایده جالب دیگر استفاده از شیشه های بافت دار است که عمدتا برجسته هستند. این تکنیک طراحی باعث می شود شیشه ها از لحاظ ظاهری و حسی خودنمایی کنند. کابینت شیشه ایی بافت دار نیز مدل های بسیار متنوعی دارد. مثل مدل بارانی که شکلی دقیقا شبیه ریزش قطرات باران از پشت پنجره دارد، همچنین مدل های آج دار، شیار دار و مورب نیز بسیار زیبا طراحی شده اند.

اگر کابینت های آشپزخانه خود را از بین این مدل ها انتخاب کنید دیگر نیازی نیست نگران لکه ها و تمیز کردن آنها باشید. ضمنا مدل های بافت دار خط و خش را نیز خیلی خوب پنهان می کنند. اما کابینت های شیشه ای بافت دار یک نکته منفی دارند و آن زود دمده شدن آنهاست. اگر این موضوع برایتان مهم نیست، انتخاب این مدل ها بسیار سودمند خواهد بود.

کابینت شیشه ای

مدل های جدید کابینت شیشه ای


یکی دیگر از مدل های شیشه ای که به تازگی هم معرفی شده اند، شیشه های دانه دار هستند که ظاهری کهنه و بسیار کلاسیک به آشپزخانه می دهد. این مدل شیشه حباب های بسیار ریز داشته و ساخت دست هستند، همین ظاهر حبابی باعث شده برای آنهایی که خواستار دکوراسیون آنتیک هستند بسیار مناسب باشد.

نوع دیگری از شیشه ها بنام شیشه های سربدار شناخته می شوند. در این شیشه های کریستالی، بجای کلسیم از عنصر سرب استفاده می شود و به همین خاطر بسیار شفاف تر از کریستال معمولی اند. این مدل ها نیز بسیار لوکس بوده و برای دکوراسیون های آنتیک و سنتی بهترین انتخاب بشمار می روند.

شیشه رنگی در گذشته

 در زمان های گذشته معماران از در وپنجره های مشبک با شیشه های رنگی در بناهای خود استفاده می کردند که همزمان هم حفاظ مناسبی در برابر آفتاب گرم و هم نور را در رنگهای متنوع و متعدد منعکس می کرد و این تنوع جلوه ای خاص به تزیینات وابسته به بنا همچون نقاشی روی شیشه ها می بخشید.

 شیشه در طراحی امروز

 استفاده از شیشه های رنگی علاوه بر زیبایی, اثر روانشناختی قابل ملاحظه ای هم دارد. از دیگر نتایج مثبت شیشه های رنگی می توان به ایجاد حس آرامش ورفع تنش های محیطی اشاره کرد, امروزه با پیشرفت تکنولوژی علاوه بر طرح های سنتی, می توان به شکل های دیگری نیز از شیشه های رنگی استفاده کرد.

امروزه کابینت های آشپزخانه در انواع طرح ها و مدل های متنوع تولید می شوند و شما می توانید با توجه به نیاز و دکوراسیون آشپزخانه منزلتان طرح مناسبی از کابینت ها را برای فضای آشپزخانه خود در نظر بگیرید.

امیدواریم از این مطلب استفاده لازم را برده باشید.