سنگ کورین
24
مه

کدام برند سنگ کورین برای کابینت آشپزخانه بهتر است(مقایسه انواع سنگ های کورین)

انواع سنگ های روی کابینت و سنگ کورین که شما اکثر آن ها را دیده اید ولی شاید نام و کاربرد آن ها را نمیدانستید، به این سنگ ها کورین گفته می شود جنس، کیفیت و قیمت های متفاوتی دارند، همچنین انواع مختلفی از این نوع سنگ وجود دارند، همانطور که می دانید اهمیت انتخاب روی کابینت مانند انتخاب صحیح اندازه، جنس و کیفیت و رنگ کابینت ندارد! به عبارت دیگر اگر انتخاب کابینت به درستی انجام شود ولی جنس صفحه خوبی برای کابینت آشپزخانه خود انتخاب نکنید تمام زحمت های شما به هدر رفته است.

صفحه کابینت شما باید سال ها مورد استفاده قرار گیرد، برای همین یک صفحه خوب برای انواع کابینت های آشپزخانه و حتی کابینت های معمولی خیلی مهم و حائز اهمییت است، و نیازمند شناخت نوع ، جنس و کیفیت این صفحه ها است.

در ادامه این مطلب از سایت شهاب فیت به بررسی و مقایسه انواع برند سنگ کورین می پردازیم.

کورین : سنگ کورین را بشناسیم

سنگ کورین یک صفحه نسبتا جدید در بازار برای روی کابینت ها به شمار می آید که برای آشپزخانه و حتی حمام مورد استفاده قرار می گیرد و از مواد جامد که ترکیبی هستند تشکیل شده است. از بهترین ویژگی هایی که کورین را محبوب کرده است می توان به تنوع رنگ های گوناگون آن برای پوشش هر نوع سطح داخلی کابینت های آشپزخانه اشاره کرد.

مزایا

 • سنگ کورین یکپارچه و بدون درز است و گرد و خاک را به خود جذب نمی کند.
 • ضد لک ، ضد زنگ ، ضد جرم ، ضد آب
 • در برابر ضربه مقاوم و با کیفیت بالا هستند.
 • قابلیت طراحی و فرم پذیری ( بریده شدن ، سوراخ کردن ) دارد.
 • کورین را می توان به طور دائم تعمیر کرد
 • در برابر اسید های آزمایشگاهی بسیار مقاوم است.

معایب

 • این صفحه به حرارت بسیار بالا حساس است
 • تحمل فشار بیش از اندازه را ندارد و می شکند
 •  100 درصد ضد خش نیست

کوارتز : کورین یا کوارتز؟

این مدل سنگ های روی کابینت کوارتز محبوبیت زیادی در بین مشتریان دارند اما به اشتباه در بین مردم به سنگ کورین معروف شده اند اما درحقیقت آن ها از جنس سنگ کوارتز هستند و تفاوت بالایی با کورین دارند که با خواندن مزایا و معایب آنها می توانید به راحتی به این تفاوت پی ببریذ.

کوارتز نیازی به مراقبت زیادی ندارد و مهندسی شده هستند، باوجود این که قیمت بالایی را دارا هستند، اما طرفدار زیادی دارند.

مزایا

 • ضد لک و ضد خش
 • تنوع رنگ و با ثبات رنگ بالا
 • صاف ، یکدست و براق هستند
 • عدم جرم گیری و نظافت آسان
 • مقام در برابر آتش، ترک خوردگی و شکستن
 • دوام بسیار بالا
 • کوارتز 100 درصد ضد خش است .
 • ضد گرما ، ضد ضربه هستند.

کوارتزها قطعات سنگ درشتی هستند که رگه هایی در آن می توانید مشاهده کنید و بسیار براق هستند. کوارتز ها از سنگ های گرانیت هم ماندگاری بیشتری دارند ، دامنه رنگی گسترده ای نیز دارند .

سنگ کورین

سنگ گرانیت: یک انتخاب برای کابینت

باوجود اینکه سنگ های کوارتز توجه همه را به خود جلب کرده اند اما هنوز هم حرف اول و آخر را در آشپزخانه ؛ سنگ های گرانیت می زنند. مهمترین دلیل انتخاب سنگ گرانیت در آشپزخانه نمای طبیعی آن است زیرا نمای آشپزخانه را برخلاف کوارتز مصنوعی و ساختگی نمی کند.

مزایا

در برابر گرما مقاومت بالایی دارد ،درمقابل ضربه از بقیه مدل ها سرآمدتر هستند، نوع طرح آن در حد معمولی است و ممکن است که به راحتی با برخی آشپزخانه ها ست نشوند ضد خراش ، ضد ضربه ، ضد ترک هستند، اما به مقدار معمولی و متوسط و یک محصول بادوام برای روی صفحه کابینت است و ضد کپک هستند.

معایب

معایب آن عدم یکپارچگی در اتصالات آن، غیرقابل تعمیر بودن، سالی یک بار باید آن را برق بیاندازید نیاز به نگهدار بیشتری دارند – این سنگ را با تمیز کننده مخصوص سنگ گرانیت باید تمیز کنید، اگر روی آن روغن بریزد سریع باید پاک شود زیرا لک می شود.

سنگ کورین

سرامیک: یک سنگ مقرون به صرفه

یکی دیگر از انتخاب های شما می تواند مدل سرامیک باشد که نسبت به دیگر رقبای موجود در بازار مقرون به صرفه تر است، این سنگ مزایا و معایبی نیز دارد که در ادامه می توانید بخوانید :

معایب و مزایا:

در برابر گرما مقاوم بوده است، ارزان تر هستند، سرامیک را می توان به راحتی تعویض نمود، سرامیک به این سادگی لک نمی شود، به راحتی با دیگر رنگ های موجود در آشپزخانه تطبیق داده می شوند، بهتر است برای نصب این نوع سنگ ها از دوغاب با دوام و رنگ تیره بهره ببرید.

سشت و شوی زیاد این سنگ ها باعث ایجاد خط و خش زیاد روی این جنس صفحه ها می شود دلیل اصلی در انتخاب نکردن این نوع سنگ هم کدر شدن سریع آنها است که باتوجه به این نکته که مقرون به صرفه هستند و به راحتی می توان آن را تعویض کرد، می توان از این عیب چشم پوشی کرد – اگر دوست ندارید که تا مدت زمان طولانی طرح ، رنگ و دکوراسیون آشپزخانه را تغییری دهید و یا به دنبال سنگ جدید برای روی کابینت باشید بهتر است به دنبال مدل دیگری باشید.

سنگ مرمر: محبوب ترین انتخاب برای آشپزخانه

سنگ مرمربا جود معایبی که دارد و در ادامه می خوانید  ؛ جزء محبوب ترین انتخاب ها برای صفحه روی آشپزخانه است و طرفدارهای خاص خود را دارد.

معایب و مزایا:

این سنگ طبیعی ظاهری برازنده دارد اما در برابر ضربه ها، خراش های چاقو و ساطور آشپزخانه اصلا مقاومت ندارد – سطح صاف و صیقلی سنگ مرمر یک پاکی و طراوت زیبایی به آشپزخانه می بخشد – به دنبال آشپزخانه کلاسیک هستید این سنگ یک انتخاب عالی است – خراش های ظریف را نشان نمیدهد و هرگز کهنه نمی شود

در برابر مواد شیمیایی و اسیدی مقاومت ندارد به عنوان مثال اگر کمی آبلیمو روی مرمر بریزد اطراف آن سفیدک می زند – سنگ مرمر برخلاف سنگ مرمریت نور را از خود عبور می دهد – به خاطر وجود خلل و فرج هایی درمقابل لک آسیب پذیر است.