کابینت پی وی سی
24
مه

PVC چیست؟ و چرا باید از آن در کابینت پی وی سی در آشپزخانه خود استفاده کنید؟

اگر در مورد کابینت پی وی سی شنیده اید، اولین فکری که به ذهن شما می آید لوله است. با این حال، با تکامل آشپزخانه توسط کابینت های آشپزخانه PVC در حال حاضر روندی هستند که مردم به دنبال آن هستند. ورق پی وی سی، یا پلی وینیل کلرید پلیمری است که به طور گسترده تولید می شود و کاربردهای گسترده ای را در بخش های ساخت و ساز کابینت، مراقبت های بهداشتی، خودرو و سایر بخش ها دارد. می توانید از آن برای تهیه کابینت آشپزخانه خود با کابینت های معمولی که تمیزی و نگهداری آن بسیار آسان است استفاده کنید. در ادامه در سایت شهاب فیت بخوانید تا بدانید از ورق پی وی سی چه انتظاری دارید.

اگر هنوز شک و تردیدهای خود را در مورد این محصول دارید، ما راهنمای دقیقی در مورد آنچه می توان انتظار داشت برای شما داریم.

صفحه فوم پی وی سی چیست؟

تخته کف فوم پی وی سی گسترش یافته ، همچنین به عنوان پلی وینیل کلرید منبسط شده (PVC) شناخته می شود ، یک فرم سبک و سفت و سخت از پلی وینیل کلرید فوم منبسط شده است. معمولاً برای مقاصد تجاری مانند چاپ دیجیتال و صفحه نمایش ، لمینیت ، حروف وینیل ، علائم و… مورد استفاده قرار می گیرد. ورق های پی وی سی گسترش یافته سازگار با محیط زیست و غیر سمی مقاومت ، دوام و شعله و مقاومت شیمیایی را فراهم می کند در حالی که برش و شکل گیری آن همچنان راحتو به صرفه است.

کابینت پی وی سی برای آشپزخانه ها

در حال حاضر در بازار دو نوع تخته PVC برای آشپزخانه، یعنی تخته های توخالی و صاف انتخاب می کند. تفاوت آن ساده است، همانطور که از نام آن پیداست، اولین مورد درون آن توخالی است، بنابراین سبک و اقتصادی است. در حالی که، تخته های فوم پی وی سی ضخیم تر هستند و آن را از تخته های توخالی محکم تر می کنند.

کابینت پی وی سی

ویژگی های کابینت آشپزخانه های PVC

تخته های کف را برای یک آشپزخانه محکم پیشنهاد می کنیم زیرا تخته های توخالی نه مقاوم در برابر حرارت و نه در برابر آتش مقاوم نیستند. تخته های فوم معمولاً در برابر حرارت عایق بندی شده و نسبتاً مقاوم در برابر آتش هستند. این مواد همچنین غیر سمی، ضد شیمیایی و مقاوم در برابر خوردگی هستند و شرایط بهداشتی را برای کار شما در آشپزخانه ایجاد می کنند.

طراحی و نصب کابینت پی وی سی

مواد مخصوص آشپزخانه PVC به صورت تخته های آماده که به تکمیل شدن نیاز ندارند در دسترس و در رنگهای مختلف موجود است و لازم نیست در مورد لمینیت ها یا وسایل دیگر فکر کنید تا زیبایی آن بهتر به نظر برسد. از آنجا که سبک وزن هستند کارگران می توانند کار بر روی آن را آسان کنند. با این حال، برای صفحه PVC فوم ، تخصص مورد نیاز است زیرا اتمام نادرست می تواند منجر به آسیب جبران ناپذیری به کابینت شود.

جوانب مثبت و منفی کابینت پی وی سی

به سرعت قابل نصب است

گزینه اقتصادی است، امکان نصب برای خانه های اجاره ای یا آشپزخانه های کوچک

مقاوم در برابر رطوبت

از موریانه ها خداحافظی کنید زیرا آنها نمی توانند به کابینت های PVC نفوذ کنند

در رنگهای مختلف موجود است و نیازی به خرید رنگ های گران قیمت نیست

هزینه کابینت آشپزخانه پی وی سی

آشپزخانه های PVC در مقایسه با سایر مواد کابینت آشپزخانه مدولار متداول ، گزینه اقتصادی است. تخته های توخالی از 25 پوند در هر متر مربع قیمت دارند ، در حالی که تخته های کف از 30 پوند در هر فوت مربع قابل استفاده هستند.

امیدوارم این جزئیات به شما در انتخاب آگاهانه کمک کنند. برای اطلاعات بیشتر، راهنمای نهایی ما در مورد مواد آشپزخانه را بخوانید.

تخته های PVC و تخته سه لا به طور گسترده ای در ساخت کابینت و سایر موارد برای نیازهای کابینت آشپزخانه یا دفترکار استفاده می شود. آنها بیشتر برای بازسازی آشپزخانه استفاده می شوند. اگرچه هر دو PVC و تخته سه لا از اهمیت بالایی برای خرید در هر نوع کار نوسازی یا بازسازی برخوردار هستند، اما تخته های PVC در مقایسه با تخته سه لا بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. مطمئناً چند دلیل برای تأیید این امر وجود دارد.

دلایلی که تخته های پی وی سی بسیار بهتر از تخته سه لا هستند؟ خصوصیات آنها چیست؟

در اینجا چند واقعیت وجود دارد که PVC را به انتخابی بهتر از تخته سه لا تبدیل می کند:

تخته فوم پی وی سی

از موادی مانند گرمانرم پلاستیک تشکیل شده است. این ترکیبی از الیاف چوب و PVC است و از این رو به عنوان کامپوزیت چوب پلاستیک نیز نامیده می شود. این ماده همچنین ممکن است حاوی مواد پر کننده ای باشد که معدنی نیستند. در حالی که تخته سه لا اکثرا دو یا سه تخته چوب به هم چسبیده است.

می دانیم آشپزخانه محلی است که بیشتر در معرض رطوبت و گرما قرار دارد. شاید در چنین شرایطی ، تخته سه لا ممکن است هر دو شرایط را به طور مؤثر حفظ نکند. اگر شما ماندگاری طولانی تر کابینت را انتظار دارید که رطوبت و گرما را حفظ کنند، پی وی سی یک انتخاب عالی خواهد بود.

قبل از نصب، پی وی سی هرگز به هیچگونه کار وجلا کاری احتیاج ندارد. در حالی که تخته سه لا حتما باید جلا داده شود تا ظاهر کاملی را پس از نصب و تکمیل کلیه آثار به دست آورد.

در مورد تخته سه لا ، ممکن است شکسته شود وقتی هوا رطوبت یا گرم باشد. اما در مورد ورق فوم پی وی سی، هیچ گونه نگرانی برای شما وجود ندارد ، زیرا این ماده در مقابل گرما و رطوبت مقاوم است.

اگر بیشتر نگران تأثیر محیطی از موادی هستید که برای فضای داخلی آشپزخانه استفاده می کنید ، پی وی سی انتخاب مناسبی خواهد بود. از آنجا که پی وی سی از پلاستیک و چوب بازیافت شده ساخته شده است، دیگر نیازی به قطع درختان نیست در حالی که اگر تخته سه لا را می خواهید ، باید به جنگل زدایی فکر کنید.

تفاوت صفحه فوم با پی وی سی

صفحه فوم پی وی سی اغلب با صفحه فوم اشتباه گرفته می شود، اما تفاوت های زیادی بین این دو ماده وجود دارد! صفحه اسفنجی یا فوم پین، از کف پلی استایرن تشکیل شده است و می تواند یک طرف بیرونی از کاغذ از هر طرف داشته باشد. که اغلب برای کارهای سبک، و داخلی استفاده می شود. همچنین استفاده از آن به عنوان مواد پشتیبان در قاب بندی به عنوان بازتابنده نور بسیار محبوب است.

صفحه کف فوم پی وی سی گسترده ای بسیار بادوام ، سبک و انعطاف پذیر بوده و از پلی وینیل کلرید ساخته شده است. بر خلاف تخته فوم، تخته های پی وی سی با ضخامت های مختلفی در دسترس هستند و از آنجا که از نظر هوای شدید و مقاوم در برابر آب بسیار مناسب هستند و در کاربردهای فضای باز نیز قابل استفاده می باشند.

مطالعه بیشتر در: stratongroup.com و acmeplastics.com و livspace.com