29
آوریل

جوانب مثبت و منفی در مورد کابینت پی وی سی و چوبی برای آشپزخانه شما چیست؟

آشپزخانه فضایی است که هر روز از آن استفاده می کنیم و از این رو کابینت پی وی سی و سایر کابینت ها برای آشپزخانه نیاز است و همچنین به نگهداری زیادی احتیاج دارد. وسایل آشپزخانه در معرض آب، لکه های مواد غذایی ، گرما و… است! در عین حال ، برای حفظ نظافت و بهداشت آشپزخانه لازم است هروز کابینت ها تمیز شوند.

به همین دلیل باید از مواد قوی و بادوام در ساخت کابینت استفاده شود که می توانند در مقابل این مشکلات مقاومت کنند و از نظر زیبایی شناسی نیز عالی باشند ، بنابراین شما از محیط داخلی آشپزخانه خود راضی هستید. برای این انتخاب مهم، شناختن جوانب مثبت و منفی پی وی سی نسبت به کابینت های چوبی برای آشپزخانه منزل شما بسیار مهم است.

کابینت آشپزخانه چوبی:

کابینت های چوبی به طور سنتی با متریال مورد استفاده برای کابینت های آشپزخانه هستند. امروزه ، آنها اغلب با تخته های Plyboards یا تخته سه لا یا Mdf جایگزین می شوند زیرا کابینت های چوبی پر هزینه هستند و در هنگام تماس با رطوبت خراب می شوند.
تخته چندلا و تخته سه لا در صورت ساخت عالی درآشپزخانه قابل استفاده است. بنابراین مهم است که قبل از استفاده در آشپزخانه خود ، آنها را با روکش بپوشانید بکشید یا آنها رنگ کنید. از آنجا که آنها در انواع مختلف شکل و هزینه در دسترس هستند ، اکثراً در کشور ما مورد استفاده قرار می گیرد.

تخته های MDF معمولاً در کابینت و اوپن آشپزخانه مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا در هنگام تماس با آب برآمدگی ایجادمی شود.

کابینت پی وی سی

اما ، هر ماده ای نیز معایب خاص خود را دارد!

اگر در مورد کابینت چوبی صحبت کنیم، هنگام تماس با رطوبت خراب می شود زیرا از خاصیت مقاومت در برابر رطوبت کمی برخوردار است ، بنابراین اگر سطح به درستی ساخته و تمام نشده باشد ، در موقع استفاده از آن برآمده می شود و زیاد عمر نمی کند!

در هندوستان ، زنان خانه دار تا زمانی که کابینت را با پارچه مرطوب تمیز نکنند، رضایت نخواهند داشت. تمیز کردن با مواد شیمیایی اشتباه و یا آب تنها می تواند عمر چوب را به میزان قابل توجهی کم کند. همچنین کابینت آشپزخانه نمی تواند برای مدت طولانی در برابر قرار گرفتن آب پایدار باشد.

آشپزخانه مانند فضا در خانه که وسایل چوبی دیگری دارند مستعد حمله موریانه است. بنابراین استفاده از روکش های ضد موریانه برای جلوگیری از حمله آفات ضروری است. بی دقتی در هر یک از این فرایند منجر به خراب شدن کابینت آشپزخانه می شود.

کابینت پی وی سی آشپزخانه:

این تخته های توخالی ، در ابعاد 2400mm x 1200mm و ضخامت 2 تا 35 میلی متر در دسترس هستند. این تابلوها بسته به ضخامت تابلوها در بسته بندی ، عایق ، محافظت ، کابینت ، سقف کاذب و تابلو استفاده می شود. کابینت ها به طور کلی از تابلوهای 12 میلی متر و 18 میلی متر از این نوع چوب ساخته می شوند.

استفاده از تخته های توخالی در کابینت های آشپزخانه ارزان ترین راه حل امروزه است. پیشنهاد می شود در صورت برنامه ریزی برای اقامت کوتاه مدت ، از چنین کابینت هایی استفاده کنید.

کابینت های آشپزخانه PVC به سرعت در محل نصب می شوند. کار با یک کابینت PVC (تخته توخالی) کار ساده ای است زیرا وزن آنها بسیار سبک است. اما آنها به اندازه کابینت های ذخیره سازی آشپزخانه تخته های فوم پی وی سی محکم نیستند.

کابینت آشپزخانه PVC – تابلوهای توخالی در رنگهای مختلف روشن وجود دارد

کابینت پی وی سی

آنچه باید درباره درب های کابینت پی وی سی بدانید

پوشش پلی وینیل کلرید در دهه 1990 محبوبیت پیدا کرد. این کابینت ها فواید بسیار زیادی دارد که و موارد مهمی را باید در مورد این درب های کابینت آشپزخانه با روکش وینیل بدانید.

چرا آنها توسعه یافته اند و مزایای آنها چیست؟

در زمان ظهور طرح های پی وی سی ، درهای کابینت سفید جامد پانل بلند ، همه درهای پنج تکه چوب واقعی بودند که رنگ آمیزی شده بودند. مشکل درهای چوبی در آن زمان این بود که آنها زیاد ترک خوردگی در درزها داشتند.

مزایای درهای سبک پی وی سی این است که هیچ درزی ندارند. بنابراین، راهی وجود ندارد که در پایان دچار ترک خوردگی شوند. این موضوع مزیت فروش فوق العاده بود، اما با گذشت زمان درب های کابینت وینیل Thermofoil شروع به توسعه کردند.

در حال حاضر، بازار دو نوع تخته PVC برای آشپزخانه، یعنی تخته های توخالی PVC و کف پی وی سی را روانه بازار می کند. تفاوت آن ساده است ، همانطور که از نام آن پیداست ، اولین مورد درون آن توخالی است ، بنابراین سبک و اقتصادی است. در حالی که ، تخته های کف PVC ضخیم تر هستند و آن را نسبت به تخته های توخالی محکم تر می کنند.

ویژگی های آشپزخانه های PVC


تخته های کف را برای یک آشپزخانه پیشنهاد می کنیم زیرا تخته های توخالی نه مقاوم در برابر حرارت هستند و نه در برابر آتش. تخته های فوم معمولاً در برابر حرارت عایق بندی شده و نسبتاً مقاوم در برابر آتش هستند. این مورد همچنین غیر سمی ، ضد شیمیایی و مقاوم در برابر خوردگی هستند و شرایط بهداشتی را برای کار شما ایجاد می کنند.

تخته های فوم پی وی سی

تخته های کف فوم پی وی سی براق به ضخامت از 1 میلی متر تا 30 میلی متر و اندازه ورق های 1200 میلی متر تا 2400 میلی متر در بازار دردسترس هستند. امروزه ، این تابلوها به دلیل مزایای زیر به عنوان گزینه های جایگزین برای تخته های پلاستیکی تبدیل شده اند:

تخته های کف PVC از نظر وزن بسیار سبک هستند. بنابراین ، استفاده از چنین تابلوهایی که مشکلات کمتری در حمل و نقل و حمل دارند ، آسان است.

تخته های کف PVC از نظر رطوبت مقاوم هستند. این ماده خاصیت جذب آب کم دارد و از این رو حفظ بهداشت آسان است.

تخته های کف PVC ضد موریانه و ضد پوسیدگی هستند.

تخته های کف PVC برای کابینت های آشپزخانه بی خطر هستند زیرا در آن مواد غیر سمی و ضد خوردگی استفاده شده است و مقاوم در برابر خوردگی هستند.

تخته های کف PVC عایق حرارتی را ارائه می دهند و نسبتاً مقاوم در برابر آتش هستند.

بهترین چیز در مورد تخته های PVC این است که آنها در قسمت های مات / براق موجود است که می توان مستقیم برای کابینت های آشپزخانه استفاده کرد. با این حال ، هر سطح خام می تواند خراشیده شود. از این رو توصیه می کنیم برای چنین سطحی از لمینیت استفاده کنید.

تنها ضرر کابینت های PVC این است که برای تعمیر به نجار ماهر احتیاج دارد. حتی انجام کار نادرست در پی وی سی می تواند باعث خرابی کرکره و کشو شود.

کابینت پی وی سی

مطالعه بیشتر: gharpedia.com و cabinetdoorskitchen و livspace.com