30
سپتامبر

راهنمای فضاسازی بهتر در آشپزخانه و کابینت ها

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است هنگامی که در آشپزخانه به دنبال وسیله خاصی هستید شاید زمان زیادی طول  بکشد تا آن را بیابید و یا اینکه وسایل کوچک و ریز درون آشپزخانه گم می شوند.

اما میتوان با راهکار های ساده و آسان وسایل درون آشپزخانه و کابینت ها را طوری طراحی کرد که بتوان به راحتی همه ابزار و وسایل و ظروف آشپزخانه و داخل کابینت ها را مرتب و منظم چید و از یکدیگر تفکیک کرد.

طراحی و چیدمان داخل آشپزخانه مخصوصا داخل کابینت ها و کشوها به شما و تمام افراد خانواده کمک میکند تا هنگام کار در آشپزخانه بتوانید با سرعت بیشتری عمل کنید و سهولت کار را برای شما دوچندان میکند زیرا دیگر نیاز نیست که برای پیدا کردن وسایل و مواد خوراکی زمان زیادی را صرف کنید، همه چیز در دسترس شماست و پیدا کردنشان کار سختی نیست.

اجرا کردن این طرح ها در ظاهر سازی و زیباتر شدن فضای آشپزخانه و کابینت ها تاثیر بسزایی دارد.

اگر شما نمی توانید کابین های ذخیره سازی واقعی را به فضای زندگی خود اضافه کنید، همیشه می توانید ظرفیت آنچه که در حال حاضر وجود دارد را افزایش دهید. این شامل کابینت های آشپزخانه، کمد لباس و… می باشد. با پر کردن فضاها در آشپزخانه و کابینت ها که چندان هم به چشم نمی آیند آشپزی را برای خود آسانتر کنید.

 

راهکار های ذکر شده برای فضاسازی بهتر:

 

برای قفسه های بشقاب، درج های کشو،  قفسه ها و فضاهای عمودی یا افقی  در داخل کابینت ها که فضای مناسبی برای چیدمان دارند طرح بندی کنید.

مواردی که کمتر استفاده می شود را در بالای کابینت قرار دهید تا از دسترس خارج شوند. فضای گرانبهای زیادی وجود دارد که میتوانید از مزایای آن کامل استفاده کنید.

چراغهای زیر کابینت خود را نصب کنید تا فضا را روشن کنید و آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید.

از سطوح بیرونی، از جمله کناره های کابینت استفاده کنید و مواردی را که باید در دسترس باشند آنجا پنهان کنید.

یادداشت کردن اسم وسایل و مواد غذایی بر روی آنها را فراموش نکنید.

از قفسه های باز خارجی برای نگهداری گیاهان یا ظروف اضافه کنید. این نه تنها ذخیره سازی شما را افزایش می دهد، بلکه منافع معماری را افزایش می دهد و آشپزخانه شما را بیشتر سفارشی می کند.

 

جداسازی وسایل تیز و خطرناک:

 

وسایل تیز و خطرناک را بقیه وسایل جدا کنید و در کشویی که با چند قطعه چوب یا پلاستیک تقسیم بندی کرده اید قرار دهید.

از سطل زباله های کشویی استفاده کنید که برای سهولت کار بسیار موثر است و دیگر نیازی نیست سطل زباله ی خود راداخل کابینت قرار دهید تا فضای آنجا پر آشغال شود.

برای  کابینت هایی که عمیق هستند و پیدا کردن وسایل داخل آنها کار دشواری است میتوانید از طبقه های چوبی یا فلزی که ریلی میباشند استفاده کنید.

از تقسیم کننده ها برای نظم دهی به ظروف درون کابینت استفاده کنید. در این حالت است که ظروف امنیت بیشتری دارند و مانند زمانی که مانند برج روی هم قرار می گیرند، خطر شکستن ندارند. با استفاده از تقسیم کننده کابینت دیگر نمی توانید بیش از حد توان آن از ظروف نگهداری کنید و در نتیجه عمر کابینت افزایش می یابد.

محلی مانند کشو یا داخل کابینت که نزدیک به اجاق گاز میباشد را برای نگهداری مواد غذایی و ادویه و روغن و… انتخاب کنید که هنگام آشپزی دسترسی به آنها سریع تر باشد.

 

آویز کردن قابلمه و ماهی تابه ها:

برای قابلمه و ماهی تابه هایی که دسته دار میباشند میتوان از از حلقه های آویز استفاده کرد و آن هارا کنار دیوار آویزان کرد.

ظروفی که در سایز های مختلف هستند میتوان از بزرگ به کوچک داخل هم گذاشت تا فضای کمتری را درون کابینت اشغال کنند.

میله های مخفی در کابینت ها:

درون کابینت آشپزخانه  اگر ممکن است میله ای را به طور مخفی درون کابینت قرار دهید و دستمال کاغذی و حوله ها را از آن آویزان کنید. کابینت زیر سینک دستشویی برای این منظور بسیار مناسب است.

همچنین راهکار های بیشتری برای ایجاد یک آشپزخانه و کابینت های مرتب و منظم وجود دارد که برای چیدمان و دکوراسیون داخلی میتوان از آنها استفاده کرد که هم دسترسی به وسایل سریع تر باشد هم سهولت کار بیشتر میشود و هم زیبایی آشپزخانه و کابیت های ما دوچندان میشود.


ازنمونه کار های آشپزخانه ما دیدن کنید

سفارش کابینت با اکسسوری های جادار و مدرن

تماس با ما