رنگ های سنگ کورین
21
ژانویه

جدیدترین رنگ‌ها و طرح‌های صفحات سنگ مصنوعی کورین

 

سنگ مصنوعی کورین

سنگ مصنوعی کورین چیست؟ بیش از ۴۰ سال قبل ، Dupont  یک روش پیشرفته از ترکیب مواد معدنی با رزین آکریلیک خالص ، اپوکسی، پلی استر و رنگدانه ها برای ایجاد یک سطح ایده آل برای زندگی کشف کرده است. این بدان معنی است که  سالید سورفیس برای صفحات سنگ مصنوعی کورین کشف شد.

سالید سورفیس کورین چشم انداز واقعی ایجاد می کند هر چقدر تصور می کنید می تواند باشد، تقریبا بدون مرز، اشکال ارگانیک، افکت و جلوه های ویژه و رنگهای شفاف. آنچه که شما در ذهن خود دارید را می تواند ایجاد کند. این سنگ مصنوعی کورین با طرح های نوآورانه و پالت رنگ پایدار، آرزوهای طراحی شما را برآورده می کند.

خیال شما از اینکه سورفیس را انتخاب کرده اید راحت باشد سنگ مصنوعی سالید سورفیس (کورین) حاوی مقدار ترکیبات آلی فرار هستند و اثبات شده که موادسورفیس برای بیش از ۴۰ سال امن است.

سنگ مصنوعی کورین

سنگ مصنوعی کورین صفحات اکریلیکی هستند که مهمترین ویژگی و مشخصه این سنگ ها طیف گسترده ای از رنگ کوره می باشد که کارایی آنها در زندگی روزمره بسیار بالاست. این صفحه تا کنون از نظر کیفیت و قابلیت انعطاف ناپذیر است.

کورین در برابر آسیب و ضربه مقاومت است. شکاف های تصادفی و خراش ها می توانند به راحتی با ساینده تمیز کننده یا سمباده پاک شود.در صورتی که سنگ کورین شکسته یا خراشیده شود در اکثر موارد تمدید خواهند شد.این یک محصول آزمایش شده واقعی ۹۸ درصداست که دو درصد دیگر آن ، شامل رنگ ها و دیگر پرکننده بافت ها می باشد.

طراحی مقابل آن یک عمر استفاده این محصول را برای آشپزخانه فراهم می کند. سنگ کورین از لحاظ مد روز و لوکس بودن بی نظیر است که سبک ظریفی به ارمغان می آورد. ورق های کورین به راحتی تمیز می شوند بدون اینکه گرد و غباری جا بمانند و در برابر لکه ها مقاوم و مایعات نمی‌توانند به سطح آنها نفوذ کنند. در سنگ کورین انواع باکتری ها جایی برای رشد ندارند.

 

انواع شکل ظاهری سنگ کورین

در صورت ابتلا به خش یا آسیب درخشش کمی روی سالیدسورفیس(کورین) ایجاد می شود

 

یکنواختی رنگ و الگو در سراسر آن

رنگ و الگو در سراسر آن سازگار است

 

آشپزخانه ای با رنگ و طرح زیبای سنگ کورین

از بین صدتا رنگ منشوری و بافت بصری جذاب آن طرح و رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید

 

زیبایی آشپزخانه با سنگ کورین

الگوی کورین با هر آشپزخانه ای به زیبایی هماهنگ خواهد شد

 

نمونه ای از کاربرد سنگ کورین با ابعاد مشخص

آشپزخانه شما می تواند با یک سینک کورین یکپارچه به نظر برسد

 

نمونه ای از کاربرد سنگ کورین در سایز مشخص

سالید سورفیس (کورین) می تواند هر نوع اندازه، شکل و یا هر سبک لبه را برش دهد.

 

سنگ مصنوعی چیست؟

سنگ مصنوعی یک مصالح ساختمانی است که سطوح طبیعی سنگ را معمولاً با دیوارهای خارجی و داخلی جایگزین می کند. سنگ های مصنوعی تولید سنگهای سبک وزن است طوری که در مقایسه با سنگ های طبیعی وزن کمتری دارند وزن کمتر ، قیمت پاییین و تنوع محصولات ، مزایای مهمی است که استفاده از این مواد را محبوب ساخته است.

سنگ مصنوعی در حدود ۲-۴ سانتی متر ضخامت دارددر طرح های مختلف تولید می‌شود.ویژگی های کلی آنها معمولا از طبیعت و سنگ های طبیعی تولید می کنند. این طرح ها می توانند سنگ های مربعی بی شکل، گرد و … باشند طراحی را می توان در یک یا چند رنگ باید کرد.

سنگ های مصنوعی روی سطح عمودی (دیوار) با استفاده از چسب های ویژه قرار می‌گیرند. سنگ های مصنوعی به همین دلیل است که از مواد سبک وزن و ضخامت کوچک ساخته شده‌اند. بنابراین به دلیل وزن سبک خود و استفاده از چسب قوی، چسبندگی بسیار خوبی به دیواره ها می‌دهند.

سنگ مصنوعی در اوایل دهه ۱۹۶۰ در ایالات متحده آغاز شد اولین محصولات به صورت مصنوعی به نظر می رسد، اما توسعه تکنولوژی تولید کنندگان، سنگ هایی را ایجاد می کند که از طبیعت بسیار متفاوت است.

 

مزایای سنگ مصنوعی و دلیل ترجیح آنها نسبت به سایرین

مهمترین مزایای سنگ مصنوعی عبارت است از:

وزن

هر متر مربع در مقایسه با طرح های سنگ طبیعی مربوط تولید می کنند.

حمل و نقل

وزن کمتر، حمل و نقل راحت و ارزان از محل تولید (کارخانه) است.

بسته بندی

سنگ های مختلفی که تولید می شوند ، در کارتن های بازیافت شده از محیط زیست بسته بندی می شوند که شامل تمام اطلاعاتی است که برای صنعتگران مفید است. چنین دستورالعملهای نصب، کمیت، وزن، تعداد و مشخصات مورد نیاز است.

تنوع محصولات

تنوع دائمی محصولات تولید شده به شما امکان ساخت و ترکیب انواع مختلف پروژه ها را می دهد ، به طوری که نتیجه نهایی را منحصر به فرد می سازد.

تنوع رنگها

طرح‌های متعدد در بسیاری از رنگ ها تولید می‌شوند و امکان گزینه‌های زیادی را به شما می دهد.

نصب سریع

 کلید بهینه سازی ، فرایند قرار دادن سنگ است که به صورت بهینه ای انجام می شود، زیرا نصب آن آسان و بسیار سریع است، به این دلیل است که آنها را نسبت به سنگ های طبیعی محبوب می کند.

اقتصاد

از نظر اقتصادی نیزاستفاده از سنگ های مصنوعی بسیار مقرون به صرفه است.

 

کاربرد سنگ مصنوعی کورین

بیمارستان و آزمایشگاه ها

این سنگ ها به دلیل استفاده از موادی با مقاومت بالا ، خواصی ضد زنگ، خاصیت آنتی باکتریال و خاصیت ضد لک داشتند در بیمارستان و آزمایشگاه می‌تواند به کار رود.تمام انتظارات ما را از طراحی محیطی بهداشتی برآورده می کند به دلیل خاصیت ضد لک بودن و نفوذناپذیری لکه ها باعث می شود لکه ها به راحتی پاک شوند و ذرات باکتری در آن رشد نکنند.

در بیمارستانها و آزمایشگاه ها بیشتر از رنگ روشن سنگ مصنوعی کورین استفاده می شود.این سنگ ها سطوحی که آلوده هستند را به خوبی نشان داده و خیلی سریع برای تمیز کردن آن را محل می توان اقدام نمود که همین امر ایمنی مسائل بهداشتی را بالا می برد. برای اطلاعات بیشتر کابرد سنگ های کورین در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی مقاله ی کاربرد سنگ کورین در مراکز بهداشتی درمانی و پزشکی را مطالعه بفرمایید.

 

سرویس بهداشتی

استفاده ی این نوع سنگ ها در روشویی سرویس بهداشتی به دلیل نداشتن درز و شیار، روشویی ضد آب، ضد خش و آنتی باکتریال با استقبال زیادی مواجه شده است. که در دو نوع زیر سنگی و رو سنگی بنابر به نیاز پروژه استفاده می شود.

کاربرد سنگ کورین در سرویس بهداشتی

 

آشپزخانه

برای اینکه آشپزخانه شیک و زیبایی داشته باشید به کابینت و صفحه روی کابینت مناسبی نیاز دارید. طراحی آشپزخانه می‌تواند به صورت مدرن و ساده باشد که در مقاله با نسل جدید درب های کابینت آشپزخانه مدرن آشنا شوید به طور کامل توضیح داده شده است اما صفحه روی کابینت می تواند از جنس کورین باشد که زیبایی آشپزخانه ما را دو چندان می کند.

بدون هیچ درز و شکافی بین محل اتصال سینک کورین و کابینت وجود ندارد و سینک ها به صورت یکپارچه به صفحه کابینت متصل است از تجمع هرگونه باکتری و کثیفی جلوگیری خواهد کرد و از این نظر کاملا بهداشتی می باشد.

سینک ظرفشویی در طرح و رنگ های مختلف دیده می شود مشخصه‌های مثل نظافت آسان، ترمیم پذیری، قیمت مقرون به صرفه و آنتی باکتریال بودن را دارا می باشد. از معایب این نوع سنگ های کورین می‌توان داشتن سطح نرم نسبت به سینک های سرامیکی نام برد که ممکن است پس از مدتی طولانی خط و خش به وجود آید که البته با سمباده کشیدن به حالت اول برمی گردد.

سنگ مصنوعی کورین، شامل رنگ های متنوعی است که با توجه به سلیقه خود می توان در سرویس بهداشتی مورد نظر خود را انتخاب کرد.

کاربرد سنگ کورین در آشپزخانه

 

مراکز تجاری و اداری

به دلیل شفاف و براق بودن و دارا بودن ویژگی های دیگر که به آن اشاره شد از سنگ مصنوعی کورین در مراکز تجاری و اداری استفاده می‌شود که این امر باعث زیبایی محیط می گردد.

 

کورین یا گرانیت

سنگ کورین یا گرانیت؟

 

کورین و گرانیت از چه موادی تشکیل شده اند؟

ساخت دست انسان است و در آزمایشگاه ها به وجود آمده است در واقع رویه های کورین از رویه های سالید سورفیس هستند که از ۶۶ درصد مواد معدنی و ۳۳ درصد رزین تشکیل شده است. ازطرفی سنگ گرانیت یک سنگ طبیعی است که در اعماق زمین وجود دارد این سنگ ترکیبی از مواد معدنی است که قسمت اعظم آن را فلسپار و کوارتز تشکیل داده است.

 

کورین و گرانیت از نظر قیمت با هم چه تفاوتی دارند؟

گرانیت را می‌توان با قیمت های پایین و کیفیت مناسب برای خود پیدا کنید اما در مورد سنگ مصنوعی کورین به طرح، رنگ و برندی است که شما انتخاب می کنید می تواند متفاوت باشد. در واقع چقدر هزینه کنید همان قدر هم جنس با کیفیت تحویل می گیرید.اما در مورد گرانیت ممکن استمجبور شوید برای یکسری سنگ های کمیاب هزینه زیادی متقبل شوید. برای نصب متریال های کورین و گرانیت ، حدوداً ۵۰ دلار برای هر فوت مربع هزینه به دنبال دارد.

 

ویژگی های  کورین و گرانیت

از نظر مقاومت در برابر حرارت گرانیت خیلی بهتر و مقاوم تر است، اگر روی سنگ مصنوعی کورین یک ظرف داغ را بگذارید این باعث می شود که آسیب ببیند. کورین هرچیزی که بسیار داغ است را می سوزاند که لازم به ذکر است که اکثر موارد نیز قابل تعمیر می باشد البته بهتر است از یک تخته چوبی یا… برای گذاشتن شی داغ استفاده کرد.

گرانیت در برابر چاقو مقاوم است و سنگ های گرانیتی توسط چاقو خراشیده نمی شود اما سنگ مصنوعی کورین به سادگی دچار خراش می گردد. که البته خط و خش های روی کورین را با پولیش یا سمباده می توان تعمیر کرد.

صفحات سنگ مصنوعی کورین غیر قابل نفوذ است و هر چیزی که ریخته می شود ممکن است لکه شود ولی این لکه ها سطحی می باشند و به راحتی می‌توان آنها را تمیز کرد اما در گرانیت اگر مدت زیادی بگذرد و لکه روی سطح آن باقی بماند به لکه ای تبدیل می‌شود که به راحتی نمی‌توان آن را پاک نمود.

 

نگهداری کورین و گرانیت

برای نگهداری سنگ مصنوعی کورین فقط از آب و صابون می‌توان استفاده کرد و نیاز به مواد پاک کننده دیگری ندارد کماکان که از مواد ساینده به هیچ عنوان نباید برای تمیز کردن استفاده کرد.در گرانیت هم می توان با آب گرم آنها را بشویید در این نوع نیز هرگز از پاک کننده هایی که خاصیت اسیدی (ph) دارنداستفاده نکنید زیرا باعث می شود پس از مدتی سطوح ظاهری خشن و لکه داری داشته باشند.

نگهداری و تمیز کردن سنگ کورین

 

بهبود در فرایندهای صنعتی

Dupont به منظور بهبود فرایندهای صنعتی کورین توسط مواد خام،تامین کنندگان، بسته بندی مناسب، رنگدانه های بدون فلزات سنگین، مواد سمی و سرطان زا، کاهش تولید زباله و ضایعات بازیافت به این امر کمک می کند.

Dupont به عنوان عضو بساری از سازمان های محیط زیست با مشارکت سایر رهبران برای ایجاد یک جهان پایدار کار می کند.

سالید سورفیس کورین دارای عملکرد بالایی می باشد.سنگ کورین با طراحان، هنرمندان، معماران و کارشناسان بخش صنعت کار می کند تا بزرگترین و متنوع ترین رنگ های موجود در سورفیس های مدرن را ارائه دهد.

 

تولیدکنندگان سنگ مصنوعی کورین

کورین آتیستون

شرکت تولید کننده سنگ مصنوعی کورین آتیستون توسط جمعی ازمهندسین ایران در سال ۱۳۸۵ تاسیس گردید.و پس از مطالعه و تحقیق در سال ۱۳۸۶ ثبت گردید و با تلاش و پشتکار کارشناسان و مهندسان در سال ۱۳۸۸ تحت برند آتیستون وارد بازار ایران شد. نمونه رنگ های سنگ کورین آتیستون را در زیر مشاهده می کنید:

 

سری AW

سریAL

سری AT

سری AP

 

کورین استارون( سامسونگ)

یکی دیگر از بزرگترین تولید کنندگان سنگ مصنوعی کورین در کره شرکت استارون (سامسونگ) است .ابعاد این ورقه ها  ۳۶۶*۷۶ می باشد که در طرح و رنگ های مختلف دیده می شوند. قیمت این نوع سنگ ها نیز بر طبق دانه بندی آنها متفاوت است.نمونه های رنگ سنگ کورین سامسونگ را در زیر مشاهده کنید:

 

کورین هانکس

محصول این شرکت در کره ی جنوبی تولید می گردد. کورین های ایرانی با کورین های خارجی اختلاف کیفیت و اختلاف قیمت دارند.کورین هانکس برای مصارف مسکونی، بیمارستان‌ها و…مناسب خواهد بود. این نوع سنگ ها را در جاهایی که نظافت و بهداشت مهم می باشد می توان استفاده زیادی کرد، از جمله: مدارس،آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و… نمونه طرح های سنگ کورین هانکس را در زیر مشاهده نمایید:

 

کورین مسی

این شرکت در سال ۱۳۸۲ فعالیت خود را به طور رسمی آغاز می کند، و از بزرگترین تولید کنندگان سنگ کورین می باشد که کورین را در رنگ و طرح های مختلف تولید می کند. این شرکت، در زمینه های مختلفی از جمله بازاریابی در سراسر دنیا به موفقیت های بسیاری دست یافته است. نمونه رنگ و طرح سنگ کورین را در زیر مشاهده نمایید:

 

کورین اورانوس

از بزرگترین تولید کنندگان شرکت سنگ مصنوعی در ایران می باشد.این نوع نیز در ابعاد،رنگ و طرحهای مختلفی دیده می شود و این شرکت به جای کورین از کرولیت برای نام گذاری محصول خود استفاده می کند. نمونه های سنگ کورین اورانوس را در زیر مشاهده کنید: