دکوراسیون هفت سین در سال جدید
10
مارس

چیدمان جدید و زیبای دکوراسیون در سال جدید

تغییر در دکوراسیون از ویژگی های مهم اسفندماه است. که از زمان قدیم، اسفند، ماه خونه تکونی و نو کردن وسایل خانه بوده است.

مردم ما به خصوص خانم ها چند هفته مانده به عید سعی می کنند وسایل قدیمی خود را با اسباب و وسایل جدید جایگزین کنند. به هرحال این هم رسم و رسومی است که نزدیک های عید آن را انجام می دهند و مانند خیلی از چیزا حذف نشدنی است.

شما هم اگر تاکنون فرصت نکرده اید که دکوراسیون خانه خود را در سال جدید تغییر دهید اصلا نگران نباشید، دو هفته نیز زمان زیادی است تا چیدمان خانه خود را هرطور که مایل هستید عوض کنید. که با این کار علاوه بر اینکه حال خوب و دوست داشتنی به خانه خود می آوریم، خانه را نیز از انرژی های منفی دور می سازیم و نوروزی دل انگیز در کنار خانواده خواهیم داشت.

 

در زیر ایده های کلی برای تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن در روز های پایانی سال را می بینیم:

 1. برای انجام این کار، ابتدا محل وسایل اتاق نشیمن را تغییر دهید چرا که بیشتر زمان خود را در آن می گذرانید. با تغییر دادن محل مبل ها دکور جدیدی به خانه ی خود دهید.
 2. اگر پرده ای برای پنجره دارید آنها را ترجیحا به رنگ روشن تغییر دهید.
 3. اگر دوست داشته باشید می توانید عکس ها و نقاشی مورد علاقه تان را قاب و به دیوار نصب کنید. که برای انتخاب قاب باید به نوع عکس ها، پرده ها و دیوار توجه کنید. اگر در خانه ی شما از رنگ های ملایم و روشن به کار رفته پس بهتر است از قاب هایی با رنگ های تند و تیره استفاده کنید و بر عکس این هم صادق است. در حالت کلی باید بین دیوارها، پرده و قاب ها تعادل رنگی برقرار شود.
 4. طراحی رنگ یکی از تاثیرگذارترین مواردی است که در دکوراسیون باید رعایت شود. امسال بد نیست که طبق سلیقه و روحیه خودتان هر رنگی که دوست دارید را انتخاب کنید. آگاهی از رنگ های متضاد، مکمل و رنگ های هارمونی به طراحی دکوراسیون کمک می کند.
 5. اگر فضای داخلی خانه شما کوچک است با گذاشتن آینه، فضای خانه شما بزرگ تر به نظر می رسد.
 6. در فضاهای خالی میان مبل ها می توانید میزهایی قرار داده و روی آن میزها از گلدان، شمعدان و قاب عکس استفاده کنید تا جلوه ی بیشتری به خانه ی شما بدهد.
 7. به نورپردازی خانه خود نیز دقت کنید. با قرار دادن آباژورهایی مناسب و نصب لامپ و لوسترهای سقفی طوری که با رنگ مبلمان و دیوارها ست باشد، اثر فوق العاده ای بر اتاق شما خواهد داشت.

 

استفاده از رنگ سال98 در فضای داخلی خانه

همان طور که می دانید رنگ های نارنجی به طور چشمگیری در طول تاریخ هنر مورد استفاده قرار گرفته است، شرکت پانتون رنگ سال جدید را رنگ مرجانی معرفی کرده که از طیف رنگ نارنجی با ته رنگ طلایی است. شاید به نظرتان استفاده از این رنگ در دکوراسیون خانه مشکل باشد، اما در ادامه خواهید دید که به راحتی می توانید از رنگ مرجانی در جاهای مختلف خانه با هر سبک دکوراسیون استفاده کنید. رنگ امسال نماد شادی و برقراری صمیمیت و گرمی است. در این قسمت چیدمان جدید و زیبای دکوراسیون با رنگ سال 98 یا 2019 را برای شما آماده کرده ایم که امیدوارم از این مطالب بهره ببرید.

رنگ سال98 در دکوراسیون خانه

 

کاربرد رنگ مرجانی در دکوراسیون جدید

 • مرجانی رنگی است که به راحتی می توانید آن را در طبیعت پیدا کنید. برای تزئین دکوراسیون خانه نیز از سنگ و چوب و یا هر اشیا طبیعی که رنگ آن مرجانی است استفاده کنید.
 • همه ی ما تقریبا می دانیم که دخترخانم ها ارنگ های صورتی و تناژ آن زیاد استفاده می کنند، به همین دلیل کاربرد این رنگ مرجانی بیشتر در اتاق خانم ها می باشد.
 • رنگ مرجانی رنگی گرم است که بیشتر در فصول سرد به ویژه پاییز که هوا به تدریج سرد می شود، رنگ هایی مانند نارنجی، فندوقی و قهوه ای ترکیبی مناسب به شما خواهد داد.
 • این رنگ با ترکیب رنگ های سردی مانند آبی روشن، طوسی، سفید، جلوه ی بصری به دکوراسیون شما می دهد و در کنار رنگ های تیره آن هیجان و جذابیت زیادی در دکوراسیون به وجود می آورد.
 • رنگ مرجانی به تنهایی نیز نشاط خاصی به شما می بخشد و همین باعث می شود که استفاده از این رنگ در حد خیلی کم نیز در دکوراسیون خود را نشان می دهد و بسیار اثربخش است.

 

رنگ مرجانی در دکوراسیون

 

چیدمان زیبای دکوراسیون با رنگ سال

 

استفاده از پرده های مرجانی رنگ در دکوراسیون

پرده، در کنار کوسن و یا رو تختی عنصری است که نقش و رنگ را به خانه می آورد و در تغییر دکوراسیون بسیار تاثیرگذار است.

معمولا رنگ پرده را با رنگ دیوارهای خانه مانند هم انتخاب می کنند اما شما خود را به این موضوع محدود نکنید و از هر رنگ پرده در طراطی اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود استفاده کنید. فقط هنگام خرید آن به جنس، مبل، ابعاد آن توجه کنید و پرده ای را که با دکوراسیون خانه شما هماهنگی دارد انتخاب کنید. رنگ مرجانی بیشتر در اتاق خواب یا آشپزخانه فضای شوق انگیزی به همراه می آورد.

پرده پذیرایی مرجانی رنگ در دکوراسیون

 

استفاده از لوازم جانبی مرجانی رنگ در دکوراسیون

یکی از ساده ترین راه های افزودن رنگ مرجانی به فضای خانه خود این است که از ترکیب این رنگ با رنگ های دیگری مانند خاکستری در لوازم جانبی خانه استفاده کنید. به طور مثال در کوسن ها، گلدان ها و سایر دکوری های خانه.

از کوسن ها برای استفاده از رنگ های شاد و مهیج در دکوراسیون خانه می توان استفاده کرد. چرا که تعویض یا خرید کوسن هزینه کمتری نسبت به تعویض وسایل بزرگتر مانند مبل، فرش و…دارد و هم تنوع رنگی آن زیاد است و از هر گونه کوسن در فضای داخل خانه می توان استفاده کرد.

البته به خاطر داشته باشید که علاوه بر خرید کوسن به رنگ دلخواه به چگونگی ست کردن آن با دیگر فضای خانه نیز توجه کنید.

استفاده از لوازم جانبی مرجانی رنگ در دکوراسیون

 

استفاده از مبل مرجانی رنگ در دکوراسیون

بسیاری از طراحان پیشنهاد می کنند که در دکوراسیون خانه از رنگ های شاد برای مبلمان منزل و از رنگ های تیره تر برای دیوارها و بالعکس آن استفاده شود. پس با این اوصاف مبل های مرجانی رنگ با دیوارهای خاکستری ترکیب رنگ جذابی به شما خواهد داد. به طور کلی با تغییر لوازم و اثاثیه منزل به رنگ مرجانی و ست کردن آن با رنگ خاکستری فضای دلنشین و آرامش بخشی به شما می دهد. حتما تست کنید.

مبل مرجانی رنگ در دکوراسیون جدید

 

رنگ کردن دیوار در دکوراسیون جدید

رنگ کردن دیوارها رنگ و بویی به خانه شما خواهد داد. رنگ مرجانی رنگی مناسب برای روشن کردن یک اتاق است. اگر مطمئن نیستید که نقاشی کل دیوار دکوراسیون خانه شما را زیبا کند می توانید با رنگ کردن درب ورودی و یا حتی یک تکه از مبلمان نقاشی را شروع کنید.

نقاشی دیوار به رنگ مرجانی برای دکوراسیون

 

استفاده از آثار هنری در دکوراسیون اداری

مرجانی یک رنگ احساسی است و باعث ایجاد آرامش می شود. یکی از راه های ایجاد یک محیط اداری روشن و متمرکز، استفاده از یک قطعه هنری که شامل این رنگ است. به عنوان نمونه نقاشی های امپرسیونیستی مانند مونه از رنگ مرجانی در ترکیبات خود استفاده می کند. فهرست کاتالوگ ها، گالری ها و استودیوهای هنری را مرور کنید تا با آن ها بتوانید فضای کاری خود را خلاقیت ببخشید.

آثار هنری در دکوراسیون اداری

استفاده از رنگ مرجانی در سرویس بهداشتی

با استفاده از این رنگ در سرویس بهداشتی، فضای آن را نو کنید. امروزه از روشویی مرجانی رنگ در سرویس بهداشتی زیاد استفاده می شود چرا که رویه کوارتز، گرانیت، سنگ کورین و سایر مواد به رنگ مرجانی به راحتی در دسترس هست.

رنگ مرجانی در روشویی سرویس بهداشتی

 

استفاده از منسوجات به رنگ مرجانی در دکوراسیون جدید

راه دیگر اضافه کردن این رنگ به فضای دکوراسیون خانه استفاده از پارچه های مرجانی رنگ است که شما می توانید آن را با حوله های حمام، روتختی، کاور مبل و … تست کنید.

منسوجات مرجانی رنگ در دکوراسیون

 

خلاقیت در دکوراسیون با گل های تازه

شکوفه های تازه نه تنها برای شما آرامش بخش است بلکه می توانند خلاقیت و خلوق و خوی را نیز تقویت کند و با عطر و طعم تازه تنش را از خانه دور سازد. انواع مختلفی از گل های مرجانی رنگ از جمله گل رز نارنجی، گل داودی، گل کوکب و گل ادریسی هستند که به راحتی در دکوراسیون خانه و دفتر کار می توان استفاده کرد.

استفاده از گل های مرجانی رنگ در دکوراسیون

 

زیبایی دکوراسیون آشپزخانه با رنگ سال

آشپزخانه قلب خانه محسوب می شود و خانم خانه بیشتر وقت خود را در آن می گذراند. در سال های اخیر وسایل به کار رفته شده در آشپزخانه از ابزارهای آشپزی گرفته تا سرویس دم کنی و…از رنگ های شاد و رنگی رنگی استفاده شده است. ظروف آشپزخانه، گلدان، قوطی ها، لیوان ها و دیگر وسایل آشپزی با رنگ مرجانی آشپزخانه شما را زنده خواهد کرد. و یا ایده ای دیگر برای آشپزخانه این است که داخل کابینت های آشپزخانه خود را رنگ کنید یا دستگیره ها را به رنگ مرجانی درآورید.

استفاده از رنگ سال جدید در دکوراسیون

 

دکوراسیون جدید اتاق خواب

رنگ مرجانی با رنگ های خنثی و تیره مانند سورمه ای و آبی تیره فضای اتاق را به فضایی آرامش بخش تبدیل خواهد کرد. در اتاق هایی که سبک آن ها نیز قدیمی است رنگ مرجانی به آن روح می بخشد و آن را جدید نشان می دهد. اگر شما یک اتاق خواب روشن و پر انرژی را دوست داشته باشید، رنگ مرجانی یک رنگ شاد برای سبک های مدرن خواهد بود.

رنگ سال جدید در دکوراسیون اتاق خواب

 

نمونه هایی از چیدمان جدید و زیبای دکوراسیون پذیرایی

 

 عناصر طبیعی در دکوراسیون سال جدید

استفاده از عناصر طبیعی در دکوراسیون جدید

در دکوراسیون جدید 98 از مواد جدیدی مانند سنگ، مس، گرانیت، بتن و …استفاده کردیم. این عناصر منعکس کننده دنیای اطراف خانه شما می شود و فضای آرومی در محیط شما ایجاد خواهد کرد. بعضی از این ایده ها را از عناصر طبیعی که در شهر محل زندگی خود به کار رفته، به دست آورید.

 

مبلمان مخملی در دکوراسیون سال جدید

مبل مخملی در دکوراسیون جدید

اکثرا به پارچه مخملی در دکوراسیون به عنوان یک مد قدیمی نگاه می کنند اما امروزه جزو پارچه های لوکس بازار یه حساب می آید. این پارچه در حال حاضر توجه زیادی به خود جلب کرده است، چرا که بسیاری از طراحان معتقدند که دکورمخملی یکی از محبوب ترین دکوراسیون در سال  98 یا 2019 خواهد بود.

 

تنوع رنگی در دکوراسیون 

تنوع رنگی در دکوراسیون سال جدید

اگرچه با رنگ های ملایم نیز می توانید فضاهای خسته کننده را از بین ببرید، اما در سال جدید از رنگ های پررنگ تر بیشتر استفاده می شود. تنوع رنگی در دکوراسیون خانه، مبلمان و لوازم تزیینی را نیز بیشتر جلوه می دهد. در تصویر زیر ترکیب زیبای طوسی سبز دکوراسیون را می بینید.

 

دکوراسیون سیاه و سفید

دکوراسیون سیاه و سفید

دکوراسیون سیاه و سفید و طراحی بی نظیر آن، می تواند در سال جدید به خانه شما اضافه شود. ست سیاه و سفید باعث ایجاد تعادل و جسارت درفضای خانه می شود. با توجه به سلیقه ی خود از این چیدمان می توانید در خانه استفاده کنید.

 

ست قرمز رنگ در چیدمان سال جدید

ست قرمز رنگ در دکوراسیون جدید

در چند سال گذشته طراحان بیشتر به دنبال استفاده از رنگ های خنکی مانند سبز و آبی در دکوراسیون هستند، اما در سال جدید رنگ گرم قرمز را امتحان می کنیم. استفاده از تناژ رنگ قرمز یک ست متفاوتی خواهد شد که باعث صمیمیت و گرما در فضای خانه نیز می شود.

 

ست رنگ زرد در چیدمان سال جدید

ست رنگ زرد در دکوراسیو جدید

زرد رنگی است که شادی، اعتماد به نفس و شوق را به ارمغان می آورد. هرچند که رنگ زرئ ملایم یا لیمویی نیز بریا فضای خانه دلنشین است اما این نوع زرد پررنگ دکوراسیون خانه شما را در سال جدید بسیار جذاب نشان می دهد.

 

 نمونه هایی از دکوراسیون آشپزخانه

 

در سال جدید از سنگ های کورین، گرانیت، کوارتز و بتن در دکوراسیون آشپزخانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. در این تصویر همانطور که می بینید از صفحات بتنی در رویه کابینت ها و میز استفاده شده است که دکور زیبا و شیکی به آشپزخانه داده است. شما هم می توانید با استفاده از این سنگ ها دکوراسیون آشپزخانه خود را محبوب و مدرن سازید.

برای نمونه های بیشتر حتما مقاله ی ایده های کاربردی برای دکوراسیون آشپزخانه را بخوانید.

 

 

نور پردازی در دکوراسیون آشپزخانه

یکی از موارد مهم در دکوراسیون آشپزخانه نور پردازی آن است. در فضای آشپزخانه از چراغ های پر نوری که برای محیط کافی باشد استفاده کنید. در این تصویر لوستر زیبای آشپزخانه را می بینید.

 

 نمونه هایی از دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام

 

الگوهای هندسی در دکوراسیون حمام

استفاده از اشکال هندسی در این فضاها نقش خوب آب و رنگی ایجاد می کند. استفاده از این ترکیب رنگی فضا را شیک تر نشان می دهد.

 

در این تصویر، استفاده از روشویی مدرن به دکوراسیون سرویس بهداشتی، نما داده است. برای مشاهده ی نمونه کارهای روشویی فقط کافی است که از این صفحه دیدن کنید.