امکانات و تکنولوژی کابینت های آشپزخانه
05
فوریه

تکنولوژی ها و امکانات جدید مورد استفاده در کابینت های آشپزخانه

در این مقاله قصد داریم به امکانات و تکنولوژی جدید کابینت های آشپزخانه بپردازیم.

آشپزخانه ی مدرن با تکنولوژی جدید برای کسانی که دکوراسیونی مدرن، مینیمال، زیبا، ساده و در عین حال کارایی بسیار بالایی می خواهند طراحی شده‌اند. این آشپزخانه مدرن دارای لوازمی است که برای کار کردن به آنها نیاز دارید و همچنین هر فردی با توجه به سلیقه خود می تواند آشپزخانه خود را شخصی سازی و منحصر به فرد سازند.

برای اینکه آشپزخانه ای مدرنیته داشته باشید باید از عنصر خلاقیت در طراحی آن استفاده کنید. چرا که هر کسی با جابجایی لوازم و تغییر دکوراسیون می‌تواند دکوراسیون مشابه شما ایجاد کند. این آشپزخانه‌ها مینیمالیستی هستند و اتاق ، پذیرایی و آشپزخانه خانه با هم ست می شوند.  کابینت هایی که فضای کمتری را در آشپزخانه اشغال کند و در عین سادگی حجم زیادی از وسایل را در خود جای دهد می تواند دکوراسیون موفق باشد.

 نمونه ای را در شکل زیر می بینید:

تکنولوژی جدید با درب چوبی در کابینت آشپزخانه

در این نوع کابینت های آشپزخانه از یک درب با قاب چوبی ساخته شده که مثل کمد وسایل عمل کرده و طراحی خلاقانه به عمل آورده است.

برای مشاهده انواع درب های چوبی آشپزخانه  می توانید از این صفحه دیدن کنید.

 

کابینت های آشپزخانه با درب چوبی و تکنولوژی جدید

در این نوع کابینت ها با درب های چوبی، محیط  بیش از حد سرد به نظر نمی‌رسد و دمای متعادل در آشپزخانه ایجاد می‌شود. کابینت ها در آشپزخانه از فضایی به طور عمودی استفاده می کنند به همین دلیل از آشپزخانه های با فضای کوچک نیز این کار قابل انجام است.

امکانات جدید درب چوبی در کابینت آشپزخانه

کابینت های آشپزخانه  وکیوم

کابینت چوبی نسل اول کابینت ها می باشد. کابینت های چوبی به دلیل طراحی شلوغ آن با همه سلایق افراد مطابقت نداشت و افرادی که به دنبال دکوراسیون مدرنی هستند ترجیح می دهند از کابینت های ساده و منظم استفاده کنند. به همین دلایل نسل دوم کابینت های آشپزخانه یعنی کابینت فنری به میدان آمده است که در این نوع  نیز به دلیل سادگی بیش از حد آنها و اینکه هیچ تنوعی در کابینت ها نمی توان داد، نسل سوم کابینت، MDF در طراحی کابینت های آشپزخانه ایجاد شد.

این نوع کابینت ها علاوه بر قیمت پایین و محبوبیتی که بین مردم داشت دارای ایرادات و مشکلاتی بود. به دلیل مقاومت نداشتن در برابر رطوبت این نوع کابینت آشپزخانه، کابینت های وکیوم شکل گرفته اند.

به کابینت هایی که شامل روکش وکیوم باشد کابینت های وکیوم می‌گویند. روکش وکیوم یک تکنولوژی جدیدی است که از آن به منظور ایجاد خلا و تخلیه شدن هوای بین سطح و روکش استفاده می شود. این تکنولوژی منجر به ایجاد روکش هایی با مقاومت بالا در کابینت ها، اتاق ها، سرویس دستشویی و حمام  می‌شود.

در واقع سازنده کابینت های وکیوم، ورق MDF  به علاوه یک لایه PVC بر روی سطح آن می باشد.

تکنولوژی جدید وکیوم در کابینت آشپزخانه

 

مزایا و معایب کابینت های آشپزخانه وکیوم

 

مزایا

 • یک جذاب و زیبا بودن کابینت ها
 •  مقاومت زیاد در برابر رطوبت و آب و هوا
 •  تنوع در طرح و رنگ های کابینت های آشپزخانه
 •  طول عمر و استحکام بالا کابینت ها
 •  پایین بودن قیمت نگهداری آن

معایب

 • استفاده از مواد نامرغوب به کیفیت نامناسب آن منجر می شود.
 • حساس بودن نسبت به وسایل نوک تیز و برنده
 • حساس بودن به حرارت و گرما
 • به نگهداری و نظافت بیشتری نیاز دارد.

از زمان آشپزخانه مادربزرگ تا آشپزخانه ما برای ساده تر کردن زندگی ، طراحی آشپزخانه و تکنولوژی آن چه اتفاقاتی افتاده است؟

شما از وسایل آشپزخانه به طور متوسط بیشتر از هر زمان دیگری استفاده می کنید پس وقت آن رسیده که از تکنولوژی جدید آشپزخانه و وسایل استفاده کنید. این تکنولوژی و ارتقا نه تنها موجب لذت بردن از آشپزخانه می شود بلکه می تواند در صرفه جویی هزینه نیز کمک کند. حتی در زمان فروش، آشپزخانه هوشمند پیشرفته در ذهن خریدار حس خوب ایجاد می کند.

آشپزخانه امروز از مادران و مادربزرگ های ما بسیار دور هستند در حال حاضر کابینت های آشپزخانه علاوه بر زیبایی ، بسیار کاربردی هستند رنگ سفید انتخابی عالی برای سبک مدرن است البته ناگفته نماند که انواع رنگ های مختلف برای کابینت ها ی آشپزخانه در حال حاضر وجود دارد.

انواع کابینت های آشپزخانه با امکانات و تکنولوژی جدید

 

کابینت هایی با امکان جاسازی رسانه ها در آن

 

تکنولوژی جدید تلویزیون در کابینت آشپزخانه

از کاربرد این گونه کابینت ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 1.   قرار دادن تلویزیون در کابینت
 2.  شارژ کردن وسایل برقی اعم از موبایل و…
 3. جایگاهی برای گذاشتن وسایل و رسانه ها
کابینت های آشپزخانه با تکنولوژی جدید در آشپزخانه ای ساده

در این نوع، از کابینت های آشپزخانه برای ویترین استفاده می‌کنند که در این حالت کابینت ها باید براق و ظاهری درخشنده داشته باشد. این نوع کابینت ها چندین وظیفه را انجام می دهند و گویا به عنوان یک نمایشگاه در خانه عمل می کنند که کاملا با کابینت ها مطابقت دارد.

امکانات کابینت آشپزخانه به عنوان ویترین

 

کابینت های آشپزخانه هندسی شکل

این نوع کابینت های آشپزخانه از الگوهای مرسوم و هندسی تبعیت می‌کنند که با طرح های زیبا و حفره مانند دیواری تحسین‌ برانگیز بین آشپزخانه و پذیرایی ایجاد کرده است.

یک چیز را به یاد داشته باشید هنگام طراحی یک آشپزخانه هیچ قاعده ای وجود ندارد. همان طور که در شکل بالا می بینید هر این نوع آشپزخانه قاعده خاصی ندارد و متشکل از شکل های هندسی می باشد که با ایده ها و سبک های خیلی از افراد مطابقت ندارد.

اگر می‌خواهید کابینت های جالب و سرگرم کننده هندسی ایجاد کنید که می توانند به عنوان یک درس ریاضی برای بچه‌هایتان باشد این نوع کابینت ها را انتخاب کنید (این جمله را به عنوان یک طنز از من بپذیرید).

کابینت آشپزخانه هندسی شکل

 

کابینت های آشپزخانه با فرورفتگی های زیبا و جذاب

وقتی به دنبال ایده های خوب برای آشپزخانه هستید، به زندگی و چیزهایی که دوست دارید نگاه کنید چه چیزی شما را تحریک می کند؟

این کابینت ها دارای اشکال مختلف هستند که کاملا با هم ترکیب شده اند در این نوع، کابینت های آشپزخانه از خلاقیت طراحی جالبی برخوردار است که سطوح صاف با لبه های بدون حاشیه در این کابینت مشاهده می‌شود.

کابینت آشپزخانه دارای فرو رفتگی

 

کابینت های آشپزخانه زرد با تکنولوژی جدید

زرد رنگی شاخص در هر اتاق یا آشپزخانه ای است. در واقع محیط آشپزخانه می‌تواند با این کابینت های آشپزخانه مدرن روشن شود. اگر تمایل دارید آن را رنگ اصلی در فضای آشپزخانه خود بگذارید، هنگام استفاده از این رنگ، حتی کف باید حداقل باشد طوری که  در داخل خود از بین نرود.

امکانات جدید کابینت آشپزخانه زرد

 

کابینت های آشپزخانه منحنی شکل

این نوع طرح مدرن کابینت های آشپزخانه منحنی شکل هستند. به اجزایی که  شکل محدب یا مقعر دارند، اشکال منحنی شکل می‌گویند. مانند زیر تلویزیونی و کابینت ها در شکل زیر:

کابینت آشپزخانه منحنی شکل

این دوران ها در کابینت ها می‌توانند دکوری جالب در آشپزخانه به وجود آورند. در اولین نگاه این نوع کابینت از چوب،  بتن و ورق های آلومینیومی برای پایه آن ساخته شده است.  در این کابینت ها از نورپردازی هالوژن و نور پردازی غیر مستقیم برای دید در شب استفاده می شود.

 

کابینت های آشپزخانه فانتزی و عقب‌نشینی شده

این کابینت های آشپزخانه عقب نشینی شده فانتزی توسط طراح مشهور کیم دافین نشان می‌دهد. یک پنل شیشه ای قابل شستشو با طراحی گل بنفش و منظم شده است که تمام درهای کابینت با طراحی کاملا شفاف طراحی شده‌اند که متحرک اند و به راحتی با فشار دادن برروی آنها، بدون نیاز به دستگیره باز می شوند.

کابینت آشپزخانه فانتزی و عقب نشینی شده

 

کابینت های آشپزخانه با نورهای پس زمینه

این زیبایی کابینت های آشپزخانه برای نورپردازی نوآورانه ساخته شده‌اند تا زیبایی خود را برجسته کنند. شما نمی توانید از طریق یک کاتالوگ از این قطعات منحصر به فرد استفاده کنید، با این حال، خلاقیت های یک نوع خاص برای هر مشتری خاص ایجاد شده است.

کابینت آشپزخانه با نورهای پس زمینه و تکنولوژی جدید

 

کابینت های آشپزخانه آوانگارد مدرن

آوانگارد “ایده های جدید، غیر عادی و تجربی است”.

امروزه کابینت های مدرن، نوآورانه و مسحور هستند. آنها فرم و عملکرد را با مواد غیر طبیعی و رنگ های پررنگ ترکیب می کنند که از این نوع کابینت ها نیز استفاده های زیادی می شود.

کابینت آشپزخانه آوانگارد و تکنولوژی جدید

 

کابینت های آشپزخانه تمیز و ساده

گاهی اوقات ما فقط می خواهیم همه چیز ساده، تمیز و قابل کنترل باشد. چوب نازک و فولاد ضد زنگ در این نوع کابینت  های آشپزخانه مدرن کاربرد دارد. در این نوع آشپزخانه از دریچه ای ساخته شده است که هوای آزاد به درون آشپزخانه جریان دارد. تهیه غذا در هوای آزاد را بدین وسیله می توان تجربه کرد.

کابینت آشپزخانه تمیز و ساده و با امکانات

 

کابینت های آشپزخانه بهینه و کاربردی با تکنولوژی جدید

اغلب باید بنگریم برای همه چیزهایی که ما می خواهیم در آشپزخانه داشته باشیم به اندازه کافی جا وجود دارد یا خیر.در حالی که کابینت های آشپزخانه اصلی ترین چیزی است که فرد می بیند و باید از لحاظ زیبایی لذت بخش باشد، لازم به ذکر است که آنها عمدتا کاربردی هستند و فضای برای ذخیره سازی را فراهم می کنند. در این نوع کابینت ها با قفسه های مناسب بین آنها به بهینه سازی فضا کمک می کنند.

کابینت آشپزخانه بهینه با تکنولوژی جدید