کانتری از جنس سنگ مصنوعی کورین
24
ژانویه

در چه مکان‌هایی از کانتر سنگ مصنوعی کورین استفاده می‌شود؟

 

کاربرد کانترهای  سنگ مصنوعی کورین

کانترهای سنگ مصنوعی کورین نه تنها در آشپزخانه، حمام، اتاق ها، سرویس بهداشتی، مراکز اداری، رستوران و هتل ها، کاربرد دارد، بلکه یک انتخاب عالی و بادوام برای کانترها (پیشخوان) می باشد.

یکی از کاربرد کانتر سنگ مصنوعی در آشپزخانه است. با این سنگ شما می‌توانید آزادی را در طراحی آشپزخانه به دست آورید. ترکیب زیبایی پایداربا قابلیت های ارزشمند این سنگ را از دیگر سنگها متمایز ساخته است.

دلایل استفاده سنگ مصنوعی کورین در کانترها

 تمیز کردن آن

سنگ مصنوعی کورین برای تمیز کردن آسان است و از نظر NSF برای تماس با مواد غذایی تایید شده است. از آنجا که سنگ مصنوعی کورین، بی رنگ است، لکه ها به سطح آن نفوذ نمی کند. همین سنگ کورین با تمیز کردن مناسب در برابر رشد باکتری، کپک و… مقاوم است.

ظاهر بی نظیر 

محصولات کورین  با کارایی بالا می تواند کاملاً یکپارچه برای ایجاد ظاهر براق یک سطح باشد، همچنین با موادی مانند فولاد ضد رنگ، چوب و شیشه ای با درخشش عالی کار میکند.

اعتبار سنگ مصنوعی کورین

سنگ کورین 10 سال است که میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است. که این سنگ بالاترین استانداردهای کیفیت برتر را به دست آورده است.

کانتر با سنگ مصنوعی کورین

اشتباهی در مورد کانتر کابینت

سه نوع از محبوب ترین مواد کانتر کابینت سالید سورفیس، کوارتز و گرانیت است. شما قبلا پاسخ این را می دانید درست است؟ هر کدام از آنها برای جاهای مختلفی از خانه، آشپزخانه و غیره استفاده می‌شود. ما معتقدیم که هر یک جای خود را دارد و فقط مورد علاقه ها را انتخاب نمی کنیم. حداقل در نگاه اول این سه با هم یکسان هستند.

سنگ ساخته شده در کورین (سالید سرفیس )، کوارتز و گرانیت شگفت انگیز به نظر می رسد. تنها زمانی که شما به مواد نزدیک می شوید و آن را لمس کنید می توانید تفاوت های این سنگ ها را متوجه شوید.

 کانترهای کابینت آشپزخانه با توجه به بودجه شما و رفع نیازهایتان

برای این کار شما گزینه های متفاوتی از جمله سنگ مصنوعی کورین، کوارتز و گرانیت را دارید که می توانید آن ها را طبقه بندی نموده و بهترین آن را با توجه به نیازتان انتخاب کنید.

کدام آشپزخانه لوکس را انتخاب می کنید؟

یک سری عوامل هستند که به انتخاب شما در نوع آن کمک می کنند.

پاکسازی ساده

برای این موضوع جایزه را به سنگ مصنوعی کورین و کوارتز می دهند که رنگ و الگوی آنها را تضمین می‌کند و بابت سازگاری و پاکسازی خیالتان راحت باشد.

ناسازگاری شدید و یا طبیعی

گرانیت از نظر رنگ و الگو ناسازگاراست، این یک سنگ طبیعی است بنابراین هیچ راهی برای کنترل اینکه مواد معدنی در طول تشکیل آن پس از آتشفشان حل شده وجود ندارد.

فوق العاده لوکس بودن

در اینجا شما احتمالاً به دنبال گرانیت یا کوارتز هستید. این دو نوع سنگ به سنگ لوکس مشهورند در ظاهرطبیعی به نظر می رسند، زرق وبرق و شفافیتی از خود نشان می‌دهند که سنگ مصنوعی کورین نمی تواند با آنها رقابت کند.

تنوع رنگ

هر سه گزینه دررنگهای متنوعی ارائه می‌شود و معمولاً برای استفاده از رنگ‌های شاداب تر سنگ کورین و کوارتز را انتخاب می‌کنند.

کانتر موجود در آشپزخانه

کانتر با سنگ مصنوعی کورین یا گرانیت ؟

اگر گزینه های خود را به این دو نوع محدود کردید و از بین سنگ کورین یا گرانیت یکی را قرار است انتخاب نمایید ، قبل از تصمیم نهایی شما باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید. در اینجا نگاهی به مهمترین ویژگی های هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

تعریف هر یک از آنها

همان طور که در مقاله جدیدترین رنگ ها و طرح های صفحات سنگ مصنوعی کورین به طور کامل درمورد هر یک از آنها توضیح داده شده، سنگ مصنوعی کورین نام تجاری Dupont است که مواد کانتر کابینت از سالید سورفیس است. این محصول ساخته شده از ۳۳ درصد رزین و ۶۶ درصد مواد معدنی است. نام اصلی آن سالید سورفیس است. که ابتدا توسط اروپا در سال ۱۹۶۷ توسعه داده شده است، کانترهای سالید سرفیس در حال حاضر توسط  چند تولیدکننده دیگرازجمله استارون،  میس ترا و… ساخته می شود.

گرانیت سنگ واقعی است که به طور مستقیم از زمین خشک می‌شود، به اسلب ها ریخته می‌شود، خرد شده و جلا داده می‌شود. و نه هیچ چیزی به آن اضافه می گردد و نه هیچ چیزی از آن حذف می شود. این همان گرانیت اسلب نیست، که بدون مواد اضافیست اما به سادگی سالید سورفیس می باشد. گرانیت اسلب به طور معمول با نام‌های تجاری خاص ارتباط ندارد.

قیمت کانترهای کابینت

قیمت های سنگ مصنوعی کورین و گرانیت قابل مقایسه هستند. هر دو معمولا قیمت تقریبی ۴۰ تا ۶۵ دلار در هر فوت مربع رادارند. به یاد داشته باشید که این قیمت برای گرانیت اسلب است، نه کاشی گرانیتی . کاشی می‌تواند بسیار ارزان تر باشد.

ظاهر کانترهای کابینت

زیبایی در نگاه بیننده است. اکثر مردم دوست دارند که با رنگ های مختلف و درخششی عمیق سنگ طبیعی به نظر برسد، اما این بدان معنا نیست که همه می خواهند در آشپزخانه یا حمام خود را نگاه کنند . رنگ تیره و غالباً رنگی گرانیت می تواند برای بسیاری از طرح های تزیینی اغلب گرانیت تمیز به نظر می‌رسد. درحالی که سنگ مصنوعی کورین زیبا به نظر می‌رسد. ولی غیر طبیعی بودن آن از درخشش آن کم می کند.

نکات تمیز کردن برای 6 نوع کانترهای سنگی

اگر شما بین  بتن، گرانیت، سنگ آهک، سنگ مرمر، کوارتز یا کورین یک سنگ را انتخاب کنید، مهم این است که یاد بگیرید چگونه از هر نوع سنگ برای جلوگیری از آسیب استفاده کنید.

نگاهی به مراقبت مناسب هریک از انواع آشپزخانه های سنگی خواهیم داشت، اما بعضی راهنمایی هایی  برای مراقبت های کانترها وجود دارد که برای همه انواع آن ها استفاده می شود.

 • همیشه کانترها را از گلدان ها، ظروف و ظروف غذا حفظ کنید.چرا که گرمای بیش از حد می تواند یک شوک حرارتی ایجاد کند که ممکن است کانتر آسیب ببیند. برای جلوگیری از این آسیب از ابزارهایی که جریان هوا را تحت گرما کنترل کند استفاده می شود.
 • هرگز روی کانترهای کابینت ننشینید چون شکاف های کوچک در سنگ ممکن است باعث ایجاد شکاف در صورت اضافه وزن شود.
 • در صورت ریختن مواد غذایی و… بلافاصله آن را پاک کنید. اکثر سنگ ها به مواد غذایی اسسیدی مثل شراب،آبمیوه های مرکبات، سرکه حساس هستند. حتی شمع های سنگی می توانند ازطریق اسیدهای قوی یا مواد شیمیایی خشن مانند کلر سفید یا آمونیاک پاک شوند.
 • برای جلوگیری از خش، از برش وسیله ای روی سنگ استفاده نکنید، همیشه از یک تخته برای برش استفاده نمایید.
 • معمولا سنگ های رنگی باید هر یک سال تا سه سال یکبار بازسازی شوند، در حالی رنگ های تیره تر می توانند سه تا پنج سال طول بکشد. شما همیشه به دستورالعمل آن ها مراجعه کنید.

 

مقایسه کانترهایی با سنگ مصنوعی کورین یا کوارتز؟

به دلیل شباهت مدل های این سنگ کورین به سنگ طبیعی، با نام سنگ مصنوعی کورین آن را می شناسید. کورین دارای طرح و رنگ های متفاوتی است. رنگ سفید در میان این نوع سنگ و سنگ کوارتز از محبوبیت خاصی برخوردار است و مشتریان بسیاری هستند که رنگ سفید را برای صفحه کابینت یا کانتر آشپزخانه استفاده می‌کنند. دلیل استفاده ازاین رنگ ست شدن با هر رنگ دیگر، واینکه  زیبایی خود را با گذشت زمان از دست نمی‌دهد.

کانتر سنگ مصنوعی کورین

سنگ مصنوعی کورین  تنها سنگی است که در برابر حرارت تغییر شکل می دهد و می تواند خم شود. سنگ مصنوعی کورین علاوه بر اینکه از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار است، قابلیت خم شدن و انحنا نیز دارد. معمولا کارهای خمیده نسبت به کارهای صاف قیمت بالاتری دارد.  برای خم کردن سنگ مصنوعی کورین از حرارت در دما و زمان مشخصی می‌توان استفاده نمود.

کانتر سنگ کوارتز

بیشترین کاربرد سنگ مصنوعی کوارتز در کانتر(پیشخوان) و صفحه کابینت می باشد. سنگ کوارتز مانند کورین قابلیت یکپارچگی ندارند اما در سنگ مصنوعی کورین هم درز دارد و هم قابلیت یکپارچه شدن دارد. اما کوارتز بسیار محکم و سخت است طوری که هیچ ماده ای حتی سنگ طبیعی چنین مقاومت و استحکامی ندارد. اگر قصد دارید کانتری در آشپزخانه داشته باشید که سال‌های طولانی برای شما کار کند و شکل و طرح آن تغییر کند باید سنگ کوارتز را انتخاب کنید زیرا این سنگ همان طور که گفته شد از مقاومت بالایی برخوردار است و شامل طرحها و رنگهای مختلفی می باشد که با سلیقه شما نیز سازگار است.

6 مواد برتر برای کانترهای آشپزخانه

گزینه‌های زیادی در بازار برای آشپزخانه وجود دارد، اما 10 متریال از کانتر های آشپزخانه در آشپزخانه های مسکونی هستند. جوانب مثبت و منفی هر نوع را در نظر بگیرید و پیوند ها را دنبال کنید تا بیشتر در مورد هر یک از انواع تصمیم گیری خود تصمیم بگیرید.

گرانیت

برخی از زمان ها گرانیت مواد انتخابی بود، زمانی که هیچ چیز دیگری برای فکر کردن وجود نداشت. ظرافت را در آشپزخانه تعریف می کند با این نوع سنگ آشپزخانه های مدرن خیلی لوکس به نظر می رسند از لحاظ تاریخی، گرانیت مواد گران قیمت بوده است اما هزینه آن تا حدودی کاهش یافته زیرا منابع افزایش یافته است.

استفاده گرانیت در کانتر

مزایا

 • تقریبا غیر قابل نفوذ به گرما
 • انواع مختلف رنگ ها حدودا 3000 رنگ
 • بسیار قوی و بادوام
 • نگهداری و تعمیر آسان

معایب

 • ماده بسیار گرانبهاست
 • اسلوب آن ممکن است ناقص باشد
 • سنگ متخلخل است و برای جلوگیری از لکه ها به مانعی نیاز دارد.
 • با برش چاقو بر روی گرانیت به سرعت خرد می شوند.

سنگ صابون

یکی دیگر از سنگهای طبیعی است که معمولا خاکستری تیره با رنگ صاف و ابریشمی دارند. آن به عنوان یک جایگزین برای گرانیت دیده می‌شود. سنگ صابون اغلب در خانه های تاریخی دیده می شود اما در خانه های مدرن نیز به عنوان مواد آشپزخانه و سینک مورد استفاده قرار می گیرد. با گذشت زمان، سنگ صابون در یک پاتینای عتیقه مانند است که می‌تواند در سبک های آشپزخانه های خاص بسیار جذاب باشد.

برخلاف انتظارات، سنگ‌ صابون معماری مورد استفاده برای صفحات ضدآب  در واقع بسیار سخت و مقاوم در برابر لکه ها است.  با این حال، با گذشت زمان خراشیده خواهد شد، اگرچه این نوع سنگ می تواند به پاتینای عتیقه اضافه شود.

استفاده سنگ صابون در کانتر

مزایا

 • نگاه عتیقه و تاریخی به آشپزخانه
 • داشتن رنگی عمیق
 • تا حدودی مقاوم در برابر لکه
 • نسبتا گرما ناپذیر

معایب

 • باید با روغن معدنی تمیز شود
 • نصب DIY امکان پذیر نیست
 • ممکن است در طول زمان کدرو تیره شود
 • سطح سریع خراشیده می شود

 

سنگ مرمر

یکی دیگر از سنگ های طبیعی که معمولاً در آشپزخانه استفاده می شود ، سنگ مرمر است.

از آنجا که هیچ دو ورقه سنگ مرمر شبیه به یکدیگر نیستند زیر سنگ مرمرکاملا منحصر به فرد می شود.

به دلیل برچسب قیمت بسیار بالای آن ، سنگ‌مرمر اغلب در صفحات آشپزخانه کامل دیده نمی شود. اغلب، از این نوع کانترها در یک جزیره یا در یک مرکز پخت استفاده می شود.

اگرچه بسیار گران استسنگ مرمر نمی تواند بهترین انتخاب برای آشپزخانه باشد، زیرا این نوع سنگ میل به تغییر رنگ و خراشیده شدن دارد. این سنگ بسیار سنگین تر از گرانیت یا سنگ صابون است.

 استفاده مرمر در کانتر

مزایا

 • سنگی فوق العاده زیبا، با شکلی منحصر به فرد
 • ضد آب و ضد حرارت

معایب

 • گران بودن
 • امکان پذیر نبودن نصب DIY
 • تعمیرات دشوار

 

کوارتز (سنگ مهندسی شده)

کوارتز در واقع یک محصول سنگی مهندسی است که حاوی ۹۳ درصد ذرات کوارتز و سایر مواد معدنی می‌باشد در اسلب شکل داده شده  و با رزین ها بسته شده است. کوارتزچه توسط شرکت هایی مانند Dupont، Cambria، Zodiaq،Silestone  فروخته می شود، به عنوان جایگزینی قابل انعطاف و بهتربرای گرانیت و سنگ مرمر ایجاد شده است. این نوع در رنگ های بیشتری از گرانیت موجود است و دارای یک صفحه غیر رسمی است که مقاومت در برابر خراشیدن و رنگ آمیزی را دارد.

برخلاف سنگ طبیعی کوارتز مهندسی نیاز به هیچ سالن آب بندی ندارد. در حال حاضر فن آوری های مشابه در صفحات ضدعفونی شیشه ای استفاده می شود که شامل ذرات شیشه ای بازیافت شده مخلوط با رزین ها است و به شکل های مختلف به صفحات کانتر می پردازند. مصرف‌کنندگان علاقمند به داشتن لبه می توانند صفحات کوارتز را در نظر بگیرند.

استفاده کوارتز در کانتر

مزایا

 • می توانید در هر اندازه و شکلی آن را سفارش دهید
 • برای نگهداری آسان است و هیچ مهر و مومی مورد نیاز نمی باشد
 • در برابر لکه ها مقاوم است و در برابر گرما غیرقابل نفوذ است.
 • بدون هیچ گونه نقصی دارای صفحات یکنواختی است.
 • اگرچه صفحات بسیار سنگین اند، نصب DIY امکان پذیر است.

معایب

 • گران بودن

سالید سورفیس (کورین)

مواد سالید سورفیس تحت برندهای تجاری از جمله  Corian، Avonite و Swanstone فروخته می شود، یک ماده ساختاری است که شامل مخلوطی از ذرات اکریلیک و رزین ها است که به ورق و دیگر اشکال فشرده می شود.

کانترها و سینک های سالید سورفیس حدود 50 سال است که ساخته شده است اما در آن زمان جایگزینی برای سنگ طبیعی قرار می گرفت.

کانترهای لوکس و مواد سالید سورفیس در حال حاضر تا حدودی در رده متوسط قرار دارند، اما هنوزهم یک انتخاب عالی برای آشپزخانه های متوسط می‌باشد. همچنین در آشپزخانه هایی با فضاهای بزرگ از گرانیت یا کوارتز با پوشش گران قیمت ‏استفاده می شود.

استفاده کورین در کانتر

مزایا

 • در بسیاری از رنگ ها و الگوهای مختلف موجود است
 • مقاومت در برابر لکه ها
 • خراش ها به راحتی قابل تعمیر است

معایب

 • نسبتا گران هست
 • بدون نصب DIY